Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 16 maja 2016, 19:25    

Animatorzy, krzyże, Wieczernik!

COM 2016 - Dzień Animatora


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego rozpoczęła się, tradycyjnie już, Jutrznią, w czasie której pobłogosławieni zostali animatorzy. Jutrznię poprowadził i homilię na niej wygłosił, również tradycyjnie, ksiądz Aleksander Suchocki.

Mówił o tym, że tak jak Duch Święty zstąpił na apostołów w wieczerniku, by mogli wychodzić do ludzi, tak i na nas – szczególnie zaś na nowych animatorów – zstępuje On po to, by nie zatrzymywać Go dla siebie, by dawać siebie w konkretnych posługach we wspólnotach parafialnych, diakonijnych i rekolekcyjnych. Życzył także, by nam brakowało rąk, żeby rozdawać dobro.

fot. www.facebook.com/oazowy

Do błogosławieństwa animatora przystąpiło równo 100 osób. Po raz pierwszy błogosławieństwa dokonywał ksiądz Marek Sędek, po raz pierwszy od wielu lat także pani Dorota Seweryn nie dawała animatorom dyplomów – w tym roku robiła to pani Jolanta Szpilarewicz.

 www.facebook.com/oazowy

Pan Bóg pobłogosławił dziś także dobrą pogodą, zatem Msza Święta była sprawowana w Wieczerniku. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ksiądz Marek Sędek.

 www.facebook.com/oazowy

Podzielił się z uczestnikami swoim świadectwem przeżywania tajemnicy Ducha Świętego. Zwrócił szczególną uwagę na fakt, że aby Duch Święty mógł działać, czasem musi coś nie wyjść, tak jak na przykład świętemu Pawłowi na Areopagu.

 www.facebook.com/oazowy

Dopiero wówczas bowiem, gdy nasze ludzkie plany nie są najważniejsze, Duch Święty ma miejsce do działania. Ksiądz Marek podkreślił także, że Duch Święty zawsze przychodzi wtedy, gdy Go wzywamy. Nie musi się dziać nic spektakularnego, On i tak przychodzi.

 www.facebook.com/oazowy

Przed błogosławieństwem końcowym odbyło się również rozesłanie ze świecami do Oaz Wielkich.

 www.facebook.com/oazowy

Ksiądz Marek pobłogosławił i posłał także tych, którzy w tym roku wybierają się na misje – na rekolekcje do Kazachstanu, do Kenii, a także na 10-miesięczny wolontariat do Ekwadoru.

 www.facebook.com/oazowy

 www.facebook.com/oazowy

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE