Warsztaty dziennikarskie

Strachocina k. Sanoka

3-10 sierpnia 2013r.

Są to zajęcia kierowane do członków wszystkich diakonii i środowisk Ruchu, które chcą poznawać, jak w mediach opowiadać o życiu z Bogiem. Kiedy świadectwo jest świadectwem? Dlaczego ważne jest używanie gatunków dziennikarskich? W tym roku będziemy się zajmować podstawowymi umiejętnościami niezbędnymi do redagowania stron www i biuletynów informacyjnych (budowa tekstu, podstawowe gatunki informacyjne, podstawy tworzenia reportażu i wywiadu).

Jest to okazja do poznawania się i budowania wspólnoty między członkami Ruchu zainteresowanymi wspólną pracą w mediach oazowych (co nie jest równoznaczne z przynależnością do Diakonii Komunikowania Społecznego), oraz wspólnoty z Bogiem (będzie czas na modlitwę osobistą i wspólnotową, dzielenie się słowem Bożym w małej grupie itp.).

Zapraszamy osoby przynajmniej po I stopniu formacji deuterokatechumenalnej Ruchu Światło-Życie (zarówno ONŻ, jak i Domowego Kościoła).

Informacje

Dom Rekolekcyjny p.w. Św. Józefa
Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej
38-508 Strachocina 1a
tel. 13 462 62 62
www.strachocina.przemyska.pl

Zgłoszenia i informacje:
Wypełnioną Kartę rekolekcyjną (doc, pdf) należy wysłać na adres e-mail: ordks@oaza.pl
Termin zgłoszeń: do 25 maja 2013r.
Szczegółowe informacje na powyższej karcie rekolekcyjnej.

Planowane koszta:
dorośli, studenci, licealiści 390zł;
dzieci – gimnazjum 230zł;
dzieci – podstawówka, przedszkole 150zł;
dzieci poniżej 3 lat, oraz 3. i kolejne dziecko bezpłatnie.

Centralna Diakonia Komunikowania Społecznego

***

W przypadku małżeństw, jeśli w pracę diakonii angażuje się tylko jedna osoba, zachęcamy również do zaproszenia męża czy żony. Może to być zarówno dla nich, jak i dla dzieci, okazja do poznania ważnego aspektu życia bliskiej osoby. Tematy związane z byciem odbiorcą mediów i zagrożeniami, jakie ten fakt niesie ze sobą, dotyczą wszystkich i te refleksje są cenne niezależnie od zaangażowania diakonijnego.