Oaza Rekolekcyjna Diakonii Komunikowania Społecznego 2013

Strachocina k. Sanoka
Dziennikarze na rekolekcjach – relacja

3-10 sierpnia 2013r.

Zapraszamy na te rekolekcje wszystkich członków Ruchu zainteresowanych problematyką mediów i komunikowania społecznego. Są one okazją do wymiany doświadczeń i refleksji, w jaki sposób uczynić tę dziedzinę służbą na rzecz drugiego człowieka – nie tylko w diakonii komunikowania społecznego, ale w każdym środowisku życia, ponieważ przepowiadanie Chrystusa w świecie nowych technologii wymaga głębokiej znajomości tego świata, jeśli mają one właściwie służyć naszej misji.

Przekazywanie Ewangelii poprzez nowe media oznacza nie tylko umieszczenie treści wyraźnie religijnych w różnych mediach, ale również konsekwentne świadczenie na własnym profilu cyfrowym oraz w sposobie przekazywania, wyborów, preferencji i osądów, które powinny być w pełni zgodne z Ewangelią, nawet jeśli wprost o niej nie mówią.

Jeśli chcesz się uczyć chrześcijańskiego stylu obecności w świecie cyfrowym, to są to rekolekcje dla Ciebie.

Zapraszamy osoby przynajmniej po I stopniu formacji deuterokatechumenalnej Ruchu Światło-Życie (zarówno ONŻ, jak i Domowego Kościoła).

Informacje

Dom Rekolekcyjny p.w. Św. Józefa
Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej
38-508 Strachocina 1a
tel. 13 462 62 62
www.strachocina.przemyska.pl

Zgłoszenia i informacje:
Wypełnioną Kartę rekolekcyjną (doc, pdf) należy wysłać na adres e-mail: ordks@oaza.pl
Termin zgłoszeń: do 25 maja 2013r.
Szczegółowe informacje na powyższej karcie rekolekcyjnej.

Planowane koszta:
dorośli, studenci, licealiści 390zł;
dzieci – gimnazjum 230zł;
dzieci – podstawówka, przedszkole 150zł;
dzieci poniżej 3 lat, oraz 3. i kolejne dziecko bezpłatnie.

Centralna Diakonia Komunikowania Społecznego

***

W przypadku małżeństw, jeśli w pracę diakonii angażuje się tylko jedna osoba, zachęcamy również do zaproszenia męża czy żony. Może to być zarówno dla nich, jak i dla dzieci, okazja do poznania ważnego aspektu życia bliskiej osoby. Tematy związane z byciem odbiorcą mediów i zagrożeniami, jakie ten fakt niesie ze sobą, dotyczą wszystkich i te refleksje są cenne niezależnie od zaangażowania diakonijnego.