Oaza Rekolekcyjna Diakonii Komunikowania Społecznego 2015

8 sierpnia 2015 -> 18:00 – 15 sierpnia 2015 -> 15:00 Fotorelacja

Zapraszamy na te rekolekcje wszystkich członków Ruchu zainteresowanych problematyką mediów i komunikowania społecznego. Są one okazją do wymiany doświadczeń i refleksji, w jaki sposób uczynić tę dziedzinę służbą na rzecz drugiego człowieka – nie tylko w diakonii komunikowania społecznego, ale w każdym środowisku życia, ponieważ przepowiadanie Chrystusa w świecie nowych technologii wymaga głębokiej znajomości tego świata, jeśli mają one właściwie służyć naszej misji.

Przekazywanie Ewangelii poprzez nowe media oznacza nie tylko umieszczenie treści wyraźnie religijnych w różnych mediach, ale również konsekwentne świadczenie na własnym profilu cyfrowym oraz w sposobie przekazywania, wyborów, preferencji i osądów, które powinny być w pełni zgodne z Ewangelią, nawet jeśli wprost o niej nie mówią.

Jeśli chcesz się uczyć chrześcijańskiego stylu obecności w świecie cyfrowym, to są to rekolekcje dla Ciebie.

Zapraszamy osoby przynajmniej po I stopniu formacji deuterokatechumenalnej Ruchu Światło-Życie (zarówno ONŻ, jak i Domowego Kościoła).

Miejsce
Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny im. św. Józefa
Strzałowska 26a, Szczecin Golęcino
https://pl-pl.facebook.com/domjozefa

Zgłoszenia i informacje:
Wypełnioną Kartę rekolekcyjną (doc, pdf) należy wysłać na adres e-mail: ordks@oaza.pl
Termin zgłoszeń: do 25 maja 2015r.
Szczegółowe informacje na powyższej karcie rekolekcyjnej.

Planowane koszta:
dorośli, studenci, licealiści 450 zł
dzieci do 12 lat: 320 zł, poniżej 3 lat bezpłatnie.

Centralna Diakonia Komunikowania Społecznego

***

W przypadku małżeństw, jeśli w pracę diakonii angażuje się tylko jedna osoba, zachęcamy również do zaproszenia męża czy żony. Może to być zarówno dla nich, jak i dla dzieci, okazja do poznania ważnego aspektu życia bliskiej osoby. Tematy związane z byciem odbiorcą mediów i zagrożeniami, jakie ten fakt niesie ze sobą, dotyczą wszystkich i te refleksje są cenne niezależnie od zaangażowania diakonijnego.