Relacja z Oazy Jedności Diakonii Liturgicznej 2022

Jak co roku na początku roku liturgicznego odbyła się Oaza Jedności Diakonii Liturgicznej, którą zorganizowała Centralna Diakonia Liturgiczna. Wydarzenie to już od wielu lat odbywa się na początku grudnia w okolicach Warszawy – w tym roku w dniach 2-4 grudnia 2022 r. w Sulejówku. W rekolekcjach uczestniczyli przedstawiciele diakonii liturgicznych z 15 diecezji – od północy (gdańska) po południe (bielsko-żywiecka) i od zachodu (zielonogórsko-gorzowska) po wschód (lubelska). Najliczniej była reprezentowana filia śląska. W wydarzeniu uczestniczył także Moderator Krajowy Domowego Kościoła ks. Damian Kwiatkowski.

Czytaj dalej

Eucharystia wzorem zjednoczenia w małżeństwie – relacja z rekolekcji

W dniach 9–13 listopada 2022 r. w domu rekolekcyjnym w Bogdankach odbyły się rekolekcje „Aby byli jedno”, które zorganizowała Diecezjalna Diakonia Liturgiczna Diecezji Łomżyńskiej. Prowadzący rekolekcje ks. Łukasz Polkowski oraz Anna i Emil Kamińscy wraz z uczestnikami, nie tylko z diecezji gospodarzy, zanurzając się w mistagogię Eucharystii, poszukiwali odpowiedzi m.in. na następujące pytania:

  • Co łączy sakrament małżeństwa z liturgią eucharystyczną?
  • Dlaczego jako małżeństwo i rodzina jesteśmy najsilniej zespoleni przyjmując Ciało Pańskie?
  • Czy nasze życie można porównać do obrzędów znanych z liturgii Mszy świętej?

Były to już kolejne rekolekcje liturgiczne, na które zaprosiła nas łomżyńska DDL. Zachęcamy do przeczytania relacji. Może stanie się to inspiracją dla Waszych diakonii?
Jeśli tak, to piszcie do nas – służymy wsparciem i pomożemy w rozpowszechnieniu informacji 🙂

Posługa liturgiczna na Centralnej Oazie Matce 2022

Serdecznie zapraszamy do posługi liturgicznej na Centralnej Oazie Matce w Krościenku nad Dunajcem w dniach 3-6 czerwca 2022. Dla pragnących podjąć posługę została stworzona grupa na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/5100474930020299. Zachęcamy do dołączania do niej. Indywidualne osoby oraz całe zespoły mogą się również zgłaszać na adres sekretariatu CDL: sekretariat.cdl(at)gmail.com

Ceremoniały znaleźć można tutaj -> Centralna Oaza Matka i rekolecje w Centrum

Oaza Jedności Diakonii Liturgicznej 2021, 10-12 grudnia Sulejówek

Drodzy Moderatorzy i Odpowiedzialni Diecezjalnych Diakonii Liturgicznych,

Serdecznie zapraszamy na Oazę Jedności Diakonii Liturgicznej, która odbędzie się w dniach 10 – 12 grudnia 2021 r. w Sulejówku k. Warszawy. Jest to bardzo ważne spotkanie, by pielęgnować jedność i dzielić się życiem naszych wspólnot.

Prosimy o zarezerwowanie czasu na udział w nim i wyznaczenie przedstawicieli. Zależy nam, by po dwuletniej przerwie wrócić do dorocznej praktyki takich spotkań. Spotkanie odbędzie się na pewno – liczymy, że będzie w tradycyjnej formie (w razie konieczności online czy hybrydowo.) W planach wspólna modlitwa, zwłaszcza liturgiczna.

Zgłoszenia proszę przesyłać przez formularz – do końca listopada 2021 r.

Koszt rekolekcji (od piątkowej kolacji do niedzielnego obiadu): 200 zł