Start
Tuesday, 07 May 2013 00:00

Służba liturgiczna w czasie COM 2013

 

... moim zaszczytem i radością jest służba w zgromadzeniu liturgicznym według wszelkich zaleceń
soborowej odnowy liturgii
/ z drogowskazu VII LITURGIA

 

Drodzy Odpowiedzialni i Członkowie Diakonii Liturgicznych!


Już za kilka dni zgromadzimy się w Krościenku na wielkim modlitewnym wołaniu "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi!" w czasie Centralnej Oazy Matki. Zapraszam i zachęcam do podjęcia służby w czasie celebracji liturgicznych. Bardzo proszę także o zgłaszanie się osób lub zespołów, które mogłyby wziąć odpowiedzialność za przygotowanie liturgii w czasie COM:


PIĄTEK – 17 maja

20.00 Eucharystia z Nieszporami

SOBOTA – 18 maja – Dzień Diakonii

8.00 Jutrznia – zakończenie nowenny

10.00 Celebracja Sakramentu Pokuty i Pojednania

16.00 Uroczysta Msza Wigilijna

19.00 Nieszpory z błogosławieństwem do Stowarzyszenia DIAKONIA

20.30 Wigilia Pentakostalna

NIEDZIELA PIĘĆDZIESIĄTNICY – 19 maja – Dzień Animatora

8.30 Jutrznia z błogosławieniem animatorów

11.00 Zgromadzenie Eucharystyczne z rozesłaniem oaz

19.00 II Nieszpory

PONIEDZIAŁEK – 20 maja – Dzień Moderatora

7.30 Jutrznia

12.30 Zgromadzenie Eucharystyczne

 

Zgłoszenia proszę wysyłać na adres This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it W zgłoszeniu proszę podać imię i nazwisko, diecezję w której posługujecie, celebracje za które możecie podjąć odpowiedzialność i/lub w czasie których możecie służyć. Proszę też o zaznaczenie czy zostajecie w Krościenku do poniedziałku. Wszystkich posługujących proszę o przywiezienie własnych alb.

 

Jednocześnie zapraszam na spotkanie diakonii liturgicznych, które odbędzie się w sobotę o godz. 12:30 w Namiocie Światła . W czasie spotkania podzielimy się słowem Bożym, wymienimy doświadczenia, będzie także czas na rozdzielenie posług liturgicznych na COM i przedstawienie aktualności.


Do zobaczenia w Krościenku,

Wojciech Kosmowski
Odpowiedzialny za CDL

 
Wednesday, 10 April 2013 22:50

Triduum Paschalne - świadectwo


W tym roku przeżywałem Triduum Paschalne w Alghero, na Sardynii, w kościele katedralnym. Celebracje gromadziły codziennie wielu wiernych (…) Byłem bardzo wzruszony, że mogę wraz z całym Kościołem świętować Zmartwychwstanie Pańskie i radowałem się jednością Kościoła, pięknem obrzędów, starannym przygotowaniem.


>> czytaj więcej...

 
Monday, 08 April 2013 14:36

NOWOŚĆ! Znaki służby liturgicznej

W Wydawnictwie Światło-Życie są dostępne znaki służby liturgicznej
- począwszy od kandydatów, aż po pełniących
szczególne posługi i funkcje.


Przyjmowane są wyłącznie zamówienia od diecezji i parafii, składane przez duszpasterzy służby liturgicznej, proboszczów lub przez inne delegowane przez nich osoby.

Szczegóły na stronie Wydawnictwa
 
Monday, 11 March 2013 20:30

Zaproszenie: wziąć Liturgię Godzin na warsztat


Najwyższy Kapłan Nowego i wiecznego Testamentu, Jezus Chrystus, przyjmując ludzką naturę, wniósł w to ziemskie wygnanie ów hymn, który w niebieskich przybytkach rozbrzmiewa po wszystkie wieki. Łączy on z sobą całą społeczność ludzką, aby wspólnie śpiewać tę boską pieśń chwały. Ten urząd kapłański wykonuje nadal przez swój Kościół, który nieustannie wielbi Boga i wstawia się za zbawienie całego świata nie tylko przez odprawianie Eucharystii, lecz także innymi środkami, zwłaszcza przez modlitwę brewiarzową.
(KL 83 i n.; OWLG 10)

 

Ruch Światło-Życie diecezji włocławskiej
zaprasza na V Konińskie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne poświęcone
Liturgii Godzin
.

Odbędą się one w dniach 26-28 kwietnia 2013 r. przy parafii pw. św. Wojciecha w Koninie.


Rok Wiary - jak zauważają organizatorzy - jest okazją do szczególnego wejścia w piękno i głębię liturgii. Dlatego podstawowym celem warsztatów będzie ukazanie bogactwa Liturgii Godzin i nauczenie jej celebracji. Modlitwę brewiarzową dopełnią śpiewy liturgiczne zaczerpnięte ze skarbca Kościoła. Konferencje tematyczne będzie głosił ks. Mariusz Danielewski - Moderator Diecezjalny Domowego Kościoła. Od strony muzycznej warsztaty poprowadzą znani kompozytorzy i dyrygenci: Piotr Pałka, Paweł Bębenek, Daniel Synowiec i Jakub Tomalak.


Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy na stronie Warsztatów


Okiem uczestnika - czy warto?


Słowo "warsztaty" brzmi nieco technicznie. Jeśli patrzeć na nie wyłącznie jako doskonalenie umiejętności śpiewania, to rzeczywiście dla wielu może to być mało atrakcyjne czy wręcz zniechęcające. Jednak po przeżyciu kilkunastu różnych warsztatów (w różnych miejscach i o odmiennych tematach) mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że to coś więcej: to czas odkrywania Boga w rzeczywistości wspólnoty zgromadzonej nie tylko na śpiewaniu, ale przede wszystkim na modlitwie, Eucharystii. Dlatego nie boję się używać określenia: rekolekcje.


Tydzień temu uczestniczyłam w podobnych warsztatach w Poznaniu. Konferencje były poświęcone Eucharystii: "Msza święta: dla nas czy z nami?". Cel podobny: wiedzieć jak nie tylko "godziwie i ważnie", ale przede wszystkimi "świadomie, czynnie i owocnie" uczestniczyć we Mszy świętej. Czy ten cel udało się osiągnąć? Kilka dni warsztatów to zaledwie początek - zasianie ziarna, które po powrocie do naszych parafii musi często obumrzeć, wskutek zderzenia naszej wiedzy z rzeczywistością. Ale doświadczam tego, że ten czas nie pozostaje bezowocny - warto!

 
«StartPrev12345678910NextEnd»