Start
Tuesday, 18 September 2012 11:53

Oaza Modlitwy Diakonii Liturgicznej


Członków i sympatyków diakonii liturgicznych zapraszamy na Oazę Modlitwy Diakonii Liturgicznej w dniach 14-16 grudnia 2012 r. w czasie której będziemy rozważać temat:


"Diakonia liturgiczna a wyzwania współczesnego Kościoła"

 


Będzie to czas wspólnej modlitwy Liturgią Godzin, przeżywania Eucharystii i dzielenia się radościami i trudnościami naszej posługi w diecezjach, a także wymiany doświadczeń.

 

Spotkanie rozpocznie się w piątek o godz. 17:00 w ośrodku rekolekcyjnym przy parafii pw. Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach pod Warszawą.

Istnieje także możliwość przyjazdu dopiero w sobotę - będziemy na Was czekać o godz. 10:00 przed kościołem pw. św. Karola Boromeusza w Warszawie. Stamtąd przejdziemy na warszawskie Powązki, aby nawiedzić grób ks. Wojciecha Danielskiego. Następnie w czasie Eucharystii z okazji rocznicy jego śmierci będziemy prosić o jego wstawiennictwo w podejmowanych przez nas działaniach. Spotkanie zakończy się niedzielnym obiadem ok. godz. 14.00.

 

Koszt - 90 zł, dla przyjeżdżających w sobotę 60 zł (ew. 10 zł dopłaty za pościel).

 

Zgłoszenia prosimy kierować do Agnieszki Dzięgielewskiej: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 

Serdecznie zapraszamy!

 
Saturday, 07 July 2012 11:28

Tak zatem poznacie ich po owocach... /Mt 7,20/


Oaza Jedności Diakonii Liturgicznych, która odbyła się w maju, przyniosła konkretne owoce - nie tylko w jej uczestnikach i we wspólnotach do których wrócili. Podczas OJDL zrodził się pomysł zakupienia alb dla służby liturgicznej w Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku nad Dunajcem. Pomysł został zrealizowany dzięki ofiarności uczestników OJDL, a także członków diakonii liturgicznych diecezji wrocławskiej, warszawskiej i przemyskiej. Akcję koordynowali Państwo Katarzyna i Paweł Maciejewscy - skarbnicy CDL.

Kaplica Chrystusa Sługi otrzymała także nową podstawkę pod mszał i komplet świątecznych obrusów. Te dary zostały ofiarowane przez osoby indywidualne.

 

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w te dzieła. Mam nadzieję, że dzięki takim i podobnym działaniom liturgia w Centrum zyska piękną oprawę.

Wojciech Kosmowski
Odpowiedzialny za CDL

 

Potrzeb jest więcej - jeśli pragniesz pomóc skontaktuj się z nami pisząc na adres This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 
Thursday, 13 September 2012 12:30

"Liturgia w piśmie, muzyce i obrazach" - studium tworzenia manuskryptów

 

Ośrodek Liturgiczny Ruchu Światło-Życie
im. św. Benedykta w Chorzowie
zaprasza na


SKRYBUS

- roczne studium tworzenia manuskryptów


Studium obejmuje przygotowanie do nauki kaligrafii i samą naukę kaligrafii, jak również zapis neumów, oraz naukę zdobienia (w tym złocenia) manuskryptów. Owocem Studium będzie wspólne stworzenie graduału przeznaczonego do użytku podczas świąt. Kurs będzie trwał przez jeden rok akademicki (10 spotkań), a zajęcia będą się odbywać w soboty w siedzibie Ośrodka Liturgicznego, począwszy od 20 października 2012 r.


Zapisy tylko do 30 września - ilość miejsc ograniczona!


Szczegóły i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie  Ośrodka Liturgicznego.

 
Tuesday, 07 August 2012 23:23

Poszukiwani animatorzy


Centralna Diakonia Oaz Rekolekcyjnych poszukuje panów, którzy podjęliby posługę animatora liturgicznego podczas dodatkowego turnusu rekolekcyjnego w terminie 1-17.09.2012 r.

Animatorzy liturgiczni potrzebni są na oazy dla dorosłych i studentów w Krościenku nad Dunajcem (I i II stopień) oraz we Wrocławiu (III stopień).


Chętnych i gotowych do posługi prosimy o kontakt z odpowiedzialną za CDOR Grażyną Miąsik: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

 
«StartPrev12345678910NextEnd»