Start
Sunday, 20 May 2012 22:56

Liturgiczne nowości wydawnicze


Nakładem Wydawnictwa Światło-Życie ukazały się dwie nowe pozycje liturgiczne:

Obrzędy błogosławieństw służby liturgicznej zostały opracowane przez Podkomisję ds. Służby Liturgicznej działającą przy Komisji Episkopatu Polski ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Cena detaliczna: 60,00 zł.

Jak celebrować liturgię. Wskazówki ks. Franciszka Blachnickiego dla kapłanów i nie tylko . Autorem opracowania jest ks. Wojciech Karpiel.

Cena detaliczna: 6,00 zł.

 

Nakładem Wydawnictwa Emmanuel ukazał się długo oczekiwany KATECHIZM SŁUŻBY LITURGICZNEJ. Nowe, trzecie już wydanie KSL jest dostosowane do najnowszych dokumentów określających sposób sprawowania Mszy  Świętej. Jest to owoc pracy wielu osób, nie tylko - choć w dużej mierze - członków Centralnej Diakonii Liturgicznej.


red. ks. Tomasz Bać, Wojciech Kosmowski

Cena detaliczna: 10,00 zł.

Foto 'Katechizm służby liturgicznej'

 

Z a c h ę c a m y    d o    w a r t o ś c i o w e j    l e k t u r y !

http://www.kmt.pl/pozycja.asp?ksid=32951
 
Friday, 01 June 2012 10:15

Za nami COM AD 2012...


Centralna Oaza Matka jest wypełniona głęboką modlitwą – przede wszystkim liturgiczną.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by święta liturgia jaśniała blaskiem, ukazywała jak najpiękniej Boże tajemnice. Często wymagało to trudu: wczesnego wstania, czy późniejszego udania się na spoczynek, odmówienia sobie posiłku. Ale to wszystko – dla większej Bożej chwały.Wszelkie uwagi na temat sprawowania liturgii w Centrum proszę przesyłać na mój This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it . Dziękuję wszystkim, którzy już takie uwagi przesłali. Dzięki temu kolejne osoby posługujące w Krościenku będą bogatsze o Wasze doświadczenia.

Wraz z modlitwą za Was i z prośbą o modlitwę w intencjach diakonii liturgicznej Ruchu (przypominam: dowolna, codzienna modlitwa, choć akt strzelisty, np. „Jezu, ufam Tobie”),


Wojciech Kosmowski


Zdjęcia z COM AD 2012 udostępnione są w GALERII na naszej stronie.

 
Monday, 07 May 2012 12:32

Jeśli pragniesz służyć - oazy w Krościenku

 

Jeśli pragniesz jak najpełniej uczestniczyć w liturgii, a Twoim zaszczytem i radością jest służba w zgromadzeniu liturgicznym według wszelkich zaleceń soborowej odnowy liturgii, jeśli pragniesz służyć podejmując posługę animatora liturgicznego w czasie Oaz rekolekcyjnych w Centrum Ruchu Światło-Życie Krościenku nad Dunajcem - zapraszamy do podjęcia tego zadania!

Zgłoszenia proszę wysyłać na adres This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it .
 
Monday, 07 May 2012 12:32

Jeśli pragniesz służyć - COM 2012 i oazy w Krościenku

 


Drodzy Odpowiedzialni i Członkowie Diakonii Liturgicznych!


W najbliższym czasie naszej posługi wymaga COM oraz oazy letnie w Centrum Ruchu.

Bardzo proszę o zgłaszanie się osób oraz zespołów, które mogłyby wziąć odpowiedzialność za przygotowanie liturgii w czasie Centralnej Oazy Matki:

PIĄTEK – 25 maja

20.00 Eucharystia połączona z Nieszporami

SOBOTA – 26 maja – Dzień Diakonii

8.00 Jutrznia

10.00 Celebracja Sakramentu Pokuty

16.00 Uroczysta Msza Wigilijna

19.00 Nieszpory z błogosławieństwem do Stowarzyszenia DIAKONIA

NIEDZIELA PIĘĆDZIESIĄTNICY – 27 maja – Dzień Animatora

8.30 Jutrznia z błogosławieniem animatorów

11.00 Zgromadzenie Eucharystyczne z rozesłaniem oaz

19.00 II Nieszpory

PONIEDZIAŁEK – 28 maja – Dzień Moderatora

7.30 Jutrznia

12.30 Zgromadzenie Eucharystyczne

Zgłoszenia proszę wysyłać na adres This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it . Posługujących proszę o przywiezienie własnych alb.

Proszę także o zgłaszanie się osób, które pragną posługiwać jako animatorzy liturgiczni na poszczególnych turnusach w Krościenku.

Wojciech Kosmowski
 
«StartPrev111213141516171819NextEnd»