Start
Tuesday, 06 December 2011 10:13

Obrzędy Błogosławieństw Służby Liturgicznej

 

Pod tym tytułem ukazała się księga liturgiczna opracowana przez Podkomisję ds. Służby Liturgicznej przy Komisji Episkopatu Polski ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.
Księga ta prezentowana była podczas 63. Zebrania Duszpasterzy Służby Liturgicznej w Licheniu.

Pobierz fragmenty (plik pdf)


Publikację można zamawiać w Wydawnictwie Światło-Życie:

ul. Królowej Jadwigi 148
30-212 Kraków

tel. (12) 425 30 88

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

www.wydawnictwo-oaza.pl

 
Thursday, 15 December 2011 12:31

Oaza Jedności Diakonii Liturgicznej

 

W dniach 17-18 grudnia w Laskach pod Warszawą odbędzie się
pierwsza w dziejach (!) Oaza Jedności Diakonii Liturgicznej (OJDL).

 

Zapraszamy na nią przedstawicieli wszystkich
Diecezjalnych Diakonii Liturgicznych.

 

W czasie OJDL będziemy się wspólnie modlić Liturgią Godzin, przeżywać Eucharystię, dzielić się radościami i troskami naszej pracy w diecezjach, wymieniać doświadczeniami.

Chcemy również, zaproszeni przez gospodarzy - Diecezjalną Diakonię Liturgiczną z Warszawy - wziąć udział w uroczystościach związanych z nawiedzeniem grobu ks. Wojciecha Danielskiego na Powązkach oraz w Eucharystii z okazji rocznicy jego śmierci. Stawiając sobie przed oczyma wzór tego, który umiłował liturgię całym sobą, chcemy pociągnięci jego przykładem rozważyć, jak jeszcze lepiej pełnić posługę i jeszcze bardziej umiłować liturgię - prosząc jednocześnie ks. Wojciecha o wstawiennictwo i pomoc w podejmowanych przez nas wysiłkach.

 

Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godz. 9.00 przed kościołem pw. św. Karola Boromeusza w Warszawie, skąd pójdziemy wspólnie nawiedzić grób ks. Wojciecha Danielskiego. Po Eucharystii w kościele pw. św. Józefa na Kole o godz. 11.00, przejedziemy do Lasek na dalsze przeżywanie OJDL. Spotkanie zakończy się niedzielnym obiadem ok. godz. 14.00.

 

Koszt - 50 zł (plus ew. 10 zł dopłaty za pościel). Istnieje możliwość noclegu z piątku na sobotę (po wcześniejszej informacji).

 

Zgłoszenia prosimy przesyłać do 10 grudnia do Agnieszki Dzięgielewskiej na adres: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it


Bardzo serdecznie Was zapraszamy. Bardzo nam zależy na Waszej obecności.

 
Monday, 05 December 2011 09:34

Liturgia Godzin Audio

 

Zachęcamy do zapoznania się z nowym projektem:

U progu kolejnego roku liturgicznego serwis Liturgia.pl (we współpracy z Brewiarz.pl) udostępnia w sieci projekt „Liturgia Godzin Audio”. W ten sposób chcemy wyjść naprzeciw potrzebie wiernych, którzy modląc się brewiarzem prywatnie lub we wspólnotach, pragną sięgać do innej formy niż recytatyw.

Od pierwszego poniedziałku Adwentu rozpoczynamy publikację nagrań instruktażowych do wybranych tekstów jutrzni i nieszporów, które z czasem stworzą przewodnik po śpiewie praktykowanym przez trzy wspólnoty: Dominikanów, Jadwiżanki Wawelskie oraz Benedyktynów tynieckich. Na codzień modlą się oni officium z dwóch różnych brewiarzy: rzymskiego i monastycznego; tym, co spaja ich Liturgie Godzin, są śpiewy oparte na tradycji chorałowej.

Od Adwentu zaczynając, wraz z kolejnymi okresami roku kościelnego, wspólnoty udostępnią nagrania praktykowanych wariantów melodycznych, które podamy wraz z zapisami nutowymi tam, gdzie to możliwe, oraz z tekstami internetowej Liturgii Godzin. W pierwszym tygodniu Adwentu zapraszamy do nauki melodii brewiarzowych na podstawie nagrań Grupy Chorałowej z udziałem dominikanów. W drugim tygodniu pojawią się nagrania wspólnoty Jadwiżanek Wawelskich, natomiast ostatni odcinek adwentowych melodii brewiarzowych będzie należał do Benedyktynów.

za: www.liturgia.pl

 
Thursday, 17 November 2011 12:51

Nowa odsłona strony KKBiDS


Zachęcamy do zapoznania się z nową wersją strony Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów: www.kkbids.episkopat.pl

Strona stanowi skarbnicę dokumentów Kościoła dotyczących liturgii oraz innych materiałów, nie tylko liturgicznych.

 
«StartPrev111213141516171819NextEnd»