Zapraszamy na stacjonarne rekolekcje ORAM XVIII w Wałczu, ul. Orla 11 (dla miejscowych) z możliwością udziału online w dniach 10-15 sierpnia 2020 r. Temat rekolekcji brzmi: „Ojcze nasz - modlitwa Syna i synów”. W ten trudny czas pandemii pragniemy wołać do Boga tak, by Ojciec rozpoznał w tej modlitwie głos swego Syna Pierworodnego. Modlitwa Pańska jest właściwą modlitwą Kościoła, najdoskonalszą z modlitw, streszczeniem Ewangelii. Kształtuje wszystkie nasze uczucia i pozwala w mocy Ducha stawać przed Ojcem w szczerej prostocie, synowskiej ufności, w radosnej pewności, w pokornej śmiałości i w pewności bycia kochanym (por. KKK). Temat ORAM-u, który miał się odbyć w tym terminie w Skomielnej Czarnej zostawiamy na przyszły rok.Jak na to pozwalają warunki, chcemy przeżyć ORAM 2020 w Wałczu z miejscową diakonią, a ci którzy pragnęli przyjechać do Skomielnej Czarnej mogą się włączyć w rekolekcje przez transmisję na YouTube: Kapucyni Wałcz lub na własną rękę załatwić sobie nocleg i wyżywienie w Wałczu. Rekolekcje poprowadzą jak zwykle br. Waldemar Korba OFMCap, br. Tomasz Duszyc OFMCap oraz Elżbieta Kozyra.

Zgłoszenia uczestnictwa w formie online (z możliwością pobrania innych materiałów rekolekcyjnych) u p. Elżbiety Kozyry: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel.600001191. Zgłoszenie uczestnictwa na miejscu w Wałczu (z własnym noclegiem i wyżywieniem) na email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Losowo wybrana katecheza Benedykta XVI o modlitwie

Drodzy Bracia i Siostry,

W minioną środę mówiłem o modlitwie w pierwszej części Apokalipsy. Dzisiaj przechodzimy do drugiej. Podczas gdy w pierwszej części modlitwa jest nakierowana na wewnętrzne życie Kościoła, w drugiej jej części uwaga zwrócona jest na cały świat. Kościół w istocie przemierza historię, jest zgodnie z planem Boga jej częścią. Zgromadzanie

...

Diakonia Modlitwy w Ruchu Światło-Życie

Diakonia modlitwy jest jedną z diakonii specjalistycznych w Ruchu Światło-Życie. Jej zadaniem jest troska o życie modlitewne Ruchu, który, jak podkreślał Czcigodny Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, pragnąc służyć odnowie Kościoła musi opierać się na modlitwie.

Diakonie diecezjalne, grupy modlitewne

diecezje

Diecezjalne Diakonie Modlitwy (DDM) działają obecnie we wszystkich diecezjach w Polsce. Centralna Diakonia Modlitwy (CDM) poprzez regularne spotkania pragnie gromadzić przede wszystkim odpowiedzialnych za Diecezjalne Diakonie Modlitwy, a gdy one nie istnieją, odpowiedzialnych za faktyczne środowiska modlitwy w Ruchu, w danej diecezji.

e-Siloe - pobierz najnowsze wydanie!

Siloe - Listy do Oaz Modlitwy

Siloe to m.in. obszerny zbiór tekstów Sł.B. ks. Franciszka Blachnickiego, który pisał pod pseudonimem Gabryel Mar.

Newsletter CDM - bądź na bieżąco

Zostaw tu swojego maila, a my poinformujemy Cię o Oazach Modlitwy, rekolekcjach, publikacji e-Siloe. Bez spamowania. Nie więcej niż 10 maili na rok!

Zaproszenie adresujemy szczególnie do członków DDM.

Patronujemy

Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej działa przy parafii pw. bł. Karoliny Kózkówny w Tychach. Ukierunkowane jest na rozwój i pogłębianie życia duchowego chrześcijan, w tym zwłaszcza chrześcijańskiej modlitwy, zarówno w wymiarze indywidualnym jak i wspólnotowym. Ich działalność to m.in.: Tyskie Wieczory Uwielbienia, Spotkania modlitewne, Rekolekcje, Seminarium Odnowy Wiary, Sesje Szkoły Modlitwy.

 

Patronujemy

Dzieło Duchowej Adopcji Kleryków prowadzi Diecezjalna Diakonia Modlitwy Ruchu Światło-Życie diecezji tarnowskiej. Dostrzegamy potrzebę objęcia modlitwą kleryków przygotowujących się do służby Bożej, aby mieli poczucie wsparcia z naszej strony.

Patronujemy

Akcja NAMIOT
 
#Namiot - akcja skierowana do wszystkich, traktująca o Modlitwie Namiotem Spotkania, poprzez krótkie filmiki w jednej z trzech serii:
•  Szkoła Modlitwy, 
•  świadectwo, 
•  sposób na przeżywanie Namiotu Spotkania (lifehack).
Kanał na Youtube: www.zyciezzycia.pl     Funpage na facebooku:   facebook.com/zyciezzycia
Cała playlista z filmikami jest dostępna tutaj: YouTube
 

Kontakt

Odpowiedzialna CDM: cdmoaza@gmail.com 
Administrator strony: idm.oaza@gmail.com 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 2 Wczoraj 8 W tym miesiącu 163

Kubik-Rubik Joomla! Extensions