2018 1Po dłuższej przerwie biuletyn wraca do życia… W związku z nowym rokiem duszpasterskim, odbywającym się pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, będziemy kontynuować przedstawianie kolejnych darów charyzmatycznych. W bieżącym numerze można zapoznać się z zadaniami, które stawia przed wspólnotą i posługującymi dar tłumaczenia języków, nierozerwalnie związany z darem języków, ale często niezrozumiany. Natomiast tematem numeru jest kolejna konferencja wygłoszona przez dr. hab. Aleksandra R. Bańkę, w ramach cyklu Oaz Modlitwy organizowanych przez Centralną Diakonię Modlitwy. Czytelnicy mogą zapoznać się z tematem rozeznawania duchowego w praktyce (ks. Tomasz Owczarek - wieloletni egzorcysta z archidiecezji łodzkiej). Kolejna odsłona cyklu: „Czy rozumiesz co Czytasz?", pomoże nam spojrzeć na okres Wielkiego Postu i tajemnicy odkupienia na podstawie księgi Izajasza. Tą ścieżką poprowadzi nas dr Barbara Misiuro. Dopełnieniem okresu liturgicznego, który przeżywamy, będzie rozważanie nad postawą Józefa z Nazaretu, opisaną w Piśmie Świętym, a którego wspomnienie liturgiczne wypada 19 marca. W rozważaniu będzie nam towarzyszyć Joanna Boncol. Możemy również zapoznać się z rozważaniem nad Psalmem 23, który w swoim przesłaniu oddaje wielką miłość i troskę Boga o każdego człowieka. W bieżącym numerze znajdziemy także prośby o wstawiennictwo w intencjach Kościoła, jak również zaproszenie na najbliższą Oazę Modlitwy, która odbędzie się w marcu. Zostały podane terminy wakacyjnych rekolekcji przeznaczonych dla osób z diakonii modlitwy jak również dla tych, którzy chcieliby pogłębić swoje życie duchowe.

Zapraszam do lektury bieżącego numeru. W imieniu Centralnej Diakonii Modlitwy,
Łukasz Boruc

PRZEJDŹ DO PUBLIKACJI

Słowo na każdy dzień

Losowo wybrana katecheza Benedykta XVI o modlitwie

Drodzy bracia i siostry.

W poprzedniej katechezie zacząłem mówić o jednym z uprzywilejowanych źródeł modlitwy chrześcijańskiej, jaką jest święta liturgia, która – jak stwierdza Katechizm Kościoła Katolickiego – jest „uczestnictwem w modlitwie Chrystusa skierowanej do Ojca w Duchu Świętym. Cała modlitwa chrześcijańska znajduje w niej swoje źródło i swój kres

...

Ostatnie prośby o modlitwę

Szczęść Boże Proszę o modlitwę o pomoc dla mnie w pewnej sprawie. Bóg zapłać.
wtorek, 18, czerwiec 2019
Proszę o modlitwę w intencji syna Dawida i jego dziewczyny o potrzebne łaski i prowadzenie Ducha świętego a także w intencji Szymona o właściwy wybór drogi życiowej
czwartek, 13, czerwiec 2019
Proszę o modlitwę w intencji mojego męża,który porzucił mnie z trójką dzieci oraz o powrót do pełnego zdrowia córki oraz o zdrowie synów.
niedziela, 09, czerwiec 2019

Diakonia Modlitwy w Ruchu Światło-Życie

Diakonia modlitwy jest jedną z diakonii specjalistycznych w Ruchu Światło-Życie. Jej zadaniem jest troska o życie modlitewne Ruchu, który, jak podkreślał Czcigodny Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, pragnąc służyć odnowie Kościoła musi opierać się na modlitwie.

Diakonie diecezjalne, grupy modlitewne

diecezje

Diecezjalne Diakonie Modlitwy (DDM) działają obecnie we wszystkich diecezjach w Polsce. Centralna Diakonia Modlitwy (CDM) poprzez regularne spotkania pragnie gromadzić przede wszystkim odpowiedzialnych za Diecezjalne Diakonie Modlitwy, a gdy one nie istnieją, odpowiedzialnych za faktyczne środowiska modlitwy w Ruchu, w danej diecezji.

e-Siloe - pobierz najnowsze wydanie!

Skrzynka intencji + moja modlitwa

Intencje

"O cokolwiek prosić mnie będziecie w imię moje, Ja to spełnię." J 14,14

Chcemy zaprosić każdą osobę, która w tym miejscu prosi o modlitwę, aby swoimi modlitwami przez okres 1 tygodnia ogarniała również intencje zgłaszane przez innych.

Siloe - Listy do Oaz Modlitwy

Siloe to m.in. obszerny zbiór tekstów Sł.B. ks. Franciszka Blachnickiego, który pisał pod pseudonimem Gabryel Mar.

Newsletter CDM - bądź na bieżąco

Zostaw tu swojego maila, a my poinformujemy Cię o Oazach Modlitwy, rekolekcjach, publikacji e-Siloe. Bez spamowania. Nie więcej niż 10 maili na rok!

Zaproszenie adresujemy szczególnie do członków DDM.

Patronujemy

Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej działa przy parafii pw. bł. Karoliny Kózkówny w Tychach. Ukierunkowane jest na rozwój i pogłębianie życia duchowego chrześcijan, w tym zwłaszcza chrześcijańskiej modlitwy, zarówno w wymiarze indywidualnym jak i wspólnotowym. Ich działalność to m.in.: Tyskie Wieczory Uwielbienia, Spotkania modlitewne, Rekolekcje, Seminarium Odnowy Wiary, Sesje Szkoły Modlitwy.

 

Patronujemy

Dzieło Duchowej Adopcji Kleryków prowadzi Diecezjalna Diakonia Modlitwy Ruchu Światło-Życie diecezji tarnowskiej. Dostrzegamy potrzebę objęcia modlitwą kleryków przygotowujących się do służby Bożej, aby mieli poczucie wsparcia z naszej strony.

Patronujemy

Akcja NAMIOT
 
#Namiot - akcja skierowana do wszystkich, traktująca o Modlitwie Namiotem Spotkania, poprzez krótkie filmiki w jednej z trzech serii:
•  Szkoła Modlitwy, 
•  świadectwo, 
•  sposób na przeżywanie Namiotu Spotkania (lifehack).
Kanał na Youtube: www.zyciezzycia.pl     Funpage na facebooku:   facebook.com/zyciezzycia
Cała playlista z filmikami jest dostępna tutaj: YouTube
 

Kontakt

Odpowiedzialna CDM: cdmoaza@gmail.com 
Administrator strony: idm.oaza@gmail.com 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 0 Wczoraj 8 W tym miesiącu 198

Kubik-Rubik Joomla! Extensions