diakonia Centralna Diakonia Modlitwy Ruchu Światło-Życie

Diakonia Modlitwy - jest jedną z diakonii specjalistycznych w Ruchu Światło-Życie. Powołana została we wrześniu 1976 r., by służyć zainicjowanym wówczas oazom modlitwy oraz by wyjść naprzeciw sygnalizowanej, zwłaszcza przez animatorów, potrzebie pogłębienia życia modlitwy. Jej zadaniem jest troska o życie modlitewne Ruchu, który – jak mówił Ksiądz Założyciel – pragnąc służyć odnowie Kościoła, musi opierać się na modlitwie. Dbając o „rozmodlenie” Ruchu diakonia modlitwy czuwa też nad ogarnianiem modlitwą jego bieżących wydarzeń i sprawy i wszystkich potrzeb Ruchu. (czytaj więcej...)

oazy_modlitwy

Oaza modlitwy

jest formą krótkich, intensywnych rekolekcji zaliczanych ze względu na specyficzną metodę typu rekolekcji oazowych. Celem OM jest odnowienie wewnętrzne w Duchu Świętym przez uczestnictwo we wspólnocie modlitewnej przeżywanej w atmosferze braterstwa, jedności i radości. (czytaj więcej...)

Najbliższe terminy

siloeFormacja duchowa

W ramach formacji osób posługujących w swoich wspólnotach modlitwą Ruch Światło-Życie proponuje: Kurs Oazowy Dla Animatorów Diakonii Modlitwy (KODA-DM), Oazę Rekolekcyjną Animatorów Modlitwy (ORAM) oraz Oazy Modlitwy.

Propozycje rekolekcji

siloePismo Siloe

powstało w roku 1977 z inicjatywy ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie. Do roku 1985 zostało wydane 30 numerów.  W roku 1998 Diakonia Modlitwy Ruchu Światło-Życie wznowiła inicjatywę wydawania listu Siloe, które ukazuje się odtąd jako część pisma "OAZA".

Siloe on-line

IDMInternetowa Diakonia Modlitwy (IDM)

to wspólnota ludzi, którzy modlą się w powierzonych im intencjach. Intencje pochodzą ze SKRZYNKI INTENCJI, która działa na stronie Centralnej Diakonii Modlitwy. Okresowo intencje są wysyłane do grupy IDM przez skrzynkę e-mailową. Zostało ustalone, że intencje wysyłane są średnio raz na dwa tygodnie (to też jest czas "omadlania" intencji).

Przejdź do IDM-u

modlitwa

Modlitwy

Tutaj znajdziesz zbiór modlitw, które można wykorzystać na spotkaniach modlitewnych lub na osobistej modlitwie. Zapewne masz jakieś modlitwy, które szczególnie sobie cenisz. Zapraszamy Cię do przysyłania nam tekstów, które moglibyśmy zamieścić na stronie.

Zbiór modlitw

20 listopada, godz. 17.00 rusza akcja "Samochodowa Randka Małżeńska". Jest to nowoczesna propozycja spędzenia miłego wieczoru we dwoje. Akcja skierowana jest przede wszystkim do małżeństw, w tradycyjnym i najlepszym tego słowa znaczeniu, ale formuła tego wyjątkowego wieczoru jest na tyle pojemna, że również osoby pozostające w związkach mniej formalnych odnajdą tu wiele powodów do radości i wzruszeń. A może będzie to okazja, by odkryć moc Sakramentalnego TAK :).

Brak komunikacji często prowadzi do rozwodu. A potrzeba tylko rozmowy, żeby zasypać przepaść, jaka może powstać miedzy małżonkami - przekonują organizatorzy Samochodowej Randki Małżeńskiej.

Do akcji włączyło się już 22 diecezji. W blisko 50 miejscowościach w niedzielę, 20 listopada, zaplanowano Samochodową Randkę Małżeńską.

Na czym polega ta inicjatywa?

W wybranych miejscach małżonkowie obejrzą film "Fireproof" (Ognioodporny) i otrzymają list. A potem w samochodzie będą we dwoje uczestniczyć w interaktywnej audycji dla małżonków przy odbiornikach radiowych. Później będą się mogli zapisać na Ognioodporny Kurs Internetowy.

Samochodowa Randka Małżeńska to akcja zainicjowana przez Domowy Kościół, gałąź rodzinną Ruchu Światło-Życie. "Chcemy poprzez randkę pokazać jak ważna jest w małżeństwie komunikacja - szczera rozmowa, że warto postawić na poprawę jakości małżeństwa" - mówi Artur Kołaczek z Domowego Kościoła.

W ubiegłym roku w diecezji warszawsko-praskiej udało się jednego dnia o tej samej godzinie zebrać w 7 salach kinowych ponad 1200 osób. - W tym roku można powiedzieć w przenośni, że Samochodowa Randka Małżeńska wyjechała na polskie drogi. Chcemy być obecni w różnych miastach w Polsce - podkreśla Kołaczek.

Na stronie www.randkamalzenska.pl zobacz, w których diecezjach i w jakich miejscowościach można przeżyć samochodową randkę. Wymagana jest rezerwacja miejsca.


PS. ORGANIZATORZY PROSZĄ NAS O WSPARCIE MODLITEWNE TEJ AKCJI ORAZ O DALSZE JEJ ROZPOWSZECHNIANIE

Propozycja podjęcia konkretnej modlitwy, postu lub Mszy Św. w intencji Samochodowej Randki Małżeńskiej.

Informacja dotyczy diecezji warszawskich -  w sobotę  19 listopada wieczorem zapraszamy na wspólną modlitwę wraz z Domowym Kościołem ogarniającą całe ewangelizacyjne dzieło. Miejsce i szczegóły podamy wkrótce, ale już planujcie swój czas, abyście mogli tam być. Zaproście też osoby z Waszych wspólnot i wszystkich tych, którzy chcieliby się modlić w tej intencji. W razie pytań, piszcie na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. /Agnieszka Popławska/