Deprecated: Joomla\Input\Input implements the Serializable interface, which is deprecated. Implement __serialize() and __unserialize() instead (or in addition, if support for old PHP versions is necessary) in /var/www/cdor/htdoc/libraries/vendor/joomla/input/src/Input.php on line 41

Deprecated: Return type of Joomla\Input\Input::count() should either be compatible with Countable::count(): int, or the #[\ReturnTypeWillChange] attribute should be used to temporarily suppress the notice in /var/www/cdor/htdoc/libraries/vendor/joomla/input/src/Input.php on line 170

Deprecated: Joomla\CMS\Input\Input implements the Serializable interface, which is deprecated. Implement __serialize() and __unserialize() instead (or in addition, if support for old PHP versions is necessary) in /var/www/cdor/htdoc/libraries/src/Input/Input.php on line 31

Deprecated: Joomla\CMS\Input\Cookie implements the Serializable interface, which is deprecated. Implement __serialize() and __unserialize() instead (or in addition, if support for old PHP versions is necessary) in /var/www/cdor/htdoc/libraries/src/Input/Cookie.php on line 21

Deprecated: trim(): Passing null to parameter #1 ($string) of type string is deprecated in /var/www/cdor/htdoc/libraries/src/Uri/Uri.php on line 143
CDOR

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Diakonii Oaz Rekolekcyjnych na Oazę Jedności naszej diakonii. 

Tematem przewodnim będzie rola i funkcja DOR

Koszt uczestnictwa to 160 zł od osoby.
Zgłoszenia przyjmują Halinka i Michał Knotowie pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Zapisy do 05.02.2022

OJDOR - Oaza Jedności Diakonii Oaz Rekolekcyjnych 2021.10

 

Zapraszamy na Oazę Jedności Diakonii Oaz Rekolekcyjnych.

Odbędzie się w dniach 8-10 października w Spale.

Jej temat to: "Ojciec Franciszek i jego charyzmat w programach oazy rekolekcyjnej".

Będzie też czas na dzielenie się tym, co się działo podczas tegorocznych oaz i zastanowienie się jak to powinno wpływać na oazy w następnych latach.

 

Koszt uczestnictwa to 170 zł od osoby.

Zgłoszenia przyjmują Halinka i Michał Knotowie pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Prosimy o zgłoszenia do 3.10.

Ogłoszenie

Prosimy o zgłoszenie do CDOR wszystkich oaz jakie będą się odbywały w najbliższe wakacje. 

poniżej formularz zgłoszeniowy do pobrania:

Formularz

 

W zaistniałej sytuacji publikujemy kilka informacji dotyczących organizacji Dni Wspólnoty w czasie turnusów wakacyjnych:

1. Zgłaszamy normalnie oazy do Centralnej Diakonii Oaz Rekolekcyjnych.
2. CDOR dzieli zgłoszone oazy średnie na oazy wielkie i przekazuje oazie w jakiej oazie wielkiej
się znajduje.
3. Oaza przygotowuje wszystko normalnie na dzień wspólnoty (prezentację, znak, świadectwo,
piosenkę), nagrywa wszystko co jest na godzinie spotkania i świadectwa i umieszcza to w
chmurze na miejscu wskazanym dla konkretnej oazy wielkiej.
Materiały przesłane przez oazy będą dostępne tylko dla wspólnot uczestniczących w danym Dniu Wspólnoty
4. W dniu wspólnoty wszystko odbywa się normalnie, tylko gdy nadchodzi moment na godzinę
spotkania i świadectwa gromadzimy się w pomieszczeniu, gdzie mamy możliwość obejrzenia
prezentacji na ekranie i oglądamy wszystkie prezentacje umieszczone tam przez oazy
przeżywające razem dzień wspólnoty.
5. Eucharystię sprawujemy we własnym gronie – można bardziej uroczyście.
6. Agapę przedłużamy o pisanie listów jedności (na które zwracamy większa uwagę) – oprócz
listów jedności, które wysyłamy zwykle piszemy krótkie listy lub „kartki jedności” do oaz, z
którymi ten dzień wspólnoty przeżywamy, a także do naszych proboszczów, czy innych osób,
które nam przyjdą do głowy.
7. Godzina odpowiedzialności jest transmitowana online i uczestniczymy w niej
oglądając transmisję (można się wcześniej skontaktować, jeśli np. mamy świadectwo, które
może się pojawić w takiej transmisji). 
W celu pełnego przeżycia zalecamy przygotować kaplicę lub oratorium z miejscem składania deklaracji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

Bardzo prosimy o przesłanie informacji o wszystkich planowanych rekolekcjach na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Oaza Jedności Diakonii Oaz Rekolekcyjnych

10.2019

 p1000330

W imieniu Centralnej Diakonii Oaz Rekolekcyjnych zapraszamy na kolejny OJDOR, która odbędzie się w dniach 4-6 października w Legnicy.

 

4-6 października, Legnica. Dom Rekolekcyjny Caritas, ul. Okrzei 22

 

Zgłoszenia do końca września pod adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przyjmują Halinka i Michał Knotowie.

 

Zaplanowaliśmy teraz temat diakoni oazy średniej. Chcemy się podzielić doświadczeniami jak jej poszukiwać, co brać pod uwagę, jak wspólnie się do rekolekcji przygotować.

W związku z tym, że na podsumowaniu w tym roku wielu moderatorów mówiło o problemach psychicznych pojawiających się w oazach część OJDOR będzie spotkaniem z s. Elżbietą, psychologiem, który naświetli niektóre sposoby podejścia do tych problemów. Będzie też okazja do postawienia pytań i wspólnego poszukania rozwiązań niektórych sytuacji.

 

Koszt uczestnictwa: 110 zł.

 

Serdecznie zapraszamy.

 

w jedności Ducha Świętego

Urszula Pohl

 blachnicki-w-niepokalanowie

Oaza Jedności Diakonii Oaz Rekolekcyjnych

NIEPOKALANÓW

2-4 lutego 2018

KWC w Oazie Rekolekcyjnej

Zapraszamy wszystkich do zapoznawania się z materiałami z Oazy Jedności Diakonii Oaz Rekolekcyjnych w skrócie OJDOR.p1000328

Materiały te będą się systematycznie ukazywać w menu CDOR > OJDOR materiały.

Na początek materiały z OJDOR ze stycznia 2016 roku z Ożarowa Mazowieckiego - ŻYCIE RODZI SIĘ Z ŻYCIA

9

Słuchajcie! To są najwięksi fighterzy!” – tak o pobłogosławionych przez siebie członkach centralnych diakoni specjalistycznych powiedział x.Adam Wodarczyk do zgromadzonych w Auli ojca Kordeckiego na XXXVII Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie. W sobotni wieczór 18 lutego 2012 r., wkraczając w świętowanie niedzieli w czasie nieszporów miało miejsce błogosławienie osób przystępujących do Stowarzyszenia DIAKONIA oraz członków centralnych diakoni specjalistycznych, w tym także Centralnej Diakoni Oaz Rekolekcyjnych.

zdjęcie: Wojciech Porczyk, źródło www.oaza.pl

KALENDARIUM CDOR

 

27.XI.2010r. - Porszewice - pierwsze spotkanie osób posługujących w DOR i zainteresowanych tworzeniem CDOR.

Owocem spotkania było zaplanowanie Oazy Jedności Diakonii Oaz Rekolekcyjnych.

 

11-12 II 2011 - Pierwsza Oaza Jedności Diakonii Oaz Rekolekcyjnych.
Spotkanie odbyło się w Archidiecezjalnym Domu Ruchu Światło-Życie w Częstochowie. Po kilkunastoletniej przerwie spotkali się przedstawiciele diecezjalnych diakonii ze wszystkich filii, w tym 16 osób z Domowego Kościoła,
4 moderatorów diecezjalnych – łódzki, gliwicki, kielecki oraz częstochowski, gospodarz miejsca. Organizatorem była Grażyna Miąsik z INMK, odpowiedzialna za Centralną Diakonię Oaz Rekolekcyjnych, towarzyszył jej zaś moderator Centrum Ruchu, ks. Maciej Krulak.

Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie, ks. Adam Wodarczyk wystosował "List jedności" w związku z pierwszą Oazą Jedności DOR

27.02.2011 – Jasna Góra - pierwsze spotkanie Centralnej Diakonii Oaz Rekolekcyjnych (CDOR)

Uczestniczyli: Grażyna Miąsik, Elżbieta i Ireneusz Szulcowie (DOR- DK), Barbara Głowoc, Wiesław Jurczyk (DOR i DK), Ks. Robert Serafin (DK), Ks. Sławomir Sarek, Ks. Maciej Krulak. Grono CDOR uzupełnią jeszcze przedstawiciele filii.

28.02.2011r.dekret dla Odpowiedzialnej za CDOR

Odpowiedzialna za CDOR, Grażyna Miąsik otrzymała z rąk Moderatora Generalnego dekret do posługi w CDOR na okres 3 lat.

 

COM 2011- Spotkanie CDOR

Podjęliśmy tematy związane z wakacyjną posługą w Centrum oraz tworzeniem strony internetowej CDOR

 

21-23 X. 2011r. - Oaza Jedności Diakonii Oaz Rekolekcyjnych

Odbyła się w Częstochowie i zgromadziła przedstawicieli 10 diecezji i 2 wspólnot zakonnych (w tym 8 przedstawicieli DK i 5 kapłanów).

I temat: Rola oazy wielkiej, jako wspólnoty wspólnot, urzeczywistniającej żywy Kościół.
Uczestnicy zauważyli wielką potrzebę, by DOR zatroszczyły się o zachowanie zgodności terminów oaz i wybierały ośrodki rekolekcyjne nie tyle atrakcyjne, co znajdujące się w bliskości innych oaz wakacyjnych, by można było umożliwić uczestnikom udział w różnych spotkaniach, szczególnie w Dniu Wspólnoty. Tym samym atrakcyjność ośrodków nie musi stać w sprzeczności z bliskością innych oaz i zgodnością terminów. Trzeba nam na nowo zapytać o priorytety.

II temat: Zagadnienia formalnoprawnym, związane z organizacją rekolekcji oazowych. Było to spotkanie warsztatowe, w którym uczestniczył przedstawiciel KuratoriumOświaty, P. Marek Sieczka.Dyskusja, która nastąpiła po prelekcji, wskazała na kwestię kwalifikacji rekolekcji oazowych jako wypoczynku. Postawiliśmy zasadnicze pytanie: Jeśli oaza jest zamkniętą formą rekolekcji przeżyciowych (zatwierdzoną w Statucie DIAKONII przez KEP jako własna działalność Kościoła), różniącą się w zasadniczy sposób od form wypoczynkowych, to czy jesteśmy zobowiązani do rozumienia naszej działalności jako organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży z wszystkimi konsekwencjami prawnymi takiej kwalifikacji? W naszym przekonaniu – nie. Wspólne stanowisko uczestników OJDOR zostało przekazane Moderatorowi Generalnemu, który w sobotni wieczór spotkał się z uczestnikami OJDOR.

3-5 II.2012 - Oaza Jedności Diakonii Oaz Rekolekcyjnychi spotkanie CDOR

W OJDORze uczestniczyło ogółem 29 osób. Pośród uczestników wyróżnić można przedstawicieli różnych diecezji i stanów. Częstochowa zgromadziła reprezentantów 16 diecezji oraz jedną reprezentantkę wspólnoty kapucyńskiej. Wśród uczestników znalazło się 5 kapłanów oraz 7 małżeństw z DK.

I temat: Oaza Wielka – odpowiedzialność za przygotowanie Dnia Wspólnoty. VII stacji pielgrzymowania .Grażyna Miąsikoraz Ksiądz MaciejKrulakszczegółowo przedstawili siedem stacji pielgrzymowania.

II temat: Czy nas widzą czy nie zawsze mamy być odpowiedzialni za sprawy sanitarne..

Barbara Głowoc wskazała wszystkie obszary oazy rekolekcyjnej, których dotyczą wymagania sanitarne.

 

 

18 II 2012r. -XXXVIIKongregacja Odpowiedzialnych - powołanie członków centralnych diakonii specjalistycznych

Zgodnie z § 19 Statutu Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie” Moderator Generalny na wniosek odpowiedzialnych za poszczególne centralne diakonie specjalistyczne powołał członków tychże diakonii na trzyletnią kadencję. W skład centralnych diakonii: ewangelizacji, modlitwy, wyzwolenia, życia, liturgicznej, formacji diakoni, komunikowania społecznego, oaz rekolekcyjnych, muzycznej zostało powołanych 66 osób. Ci z nich, którzy byli obecni na XXXVII Kongregacji zostali uroczyście pobłogosławieni podczas sobotnich nieszporów.Do CDOR zostali pobłogosławieni:

Grażyna Miąsik

Aleksandra Wachowiak

Barbara Głowoc

Wiesiek Jurczyk

Elżbieta i Ireneusz Szulc

Małgorzata i Ryszard Opasiak

Grażyna i Zbigniew Kowalczuk

Jagoda i Jerzy Biegałowie

Ks. Aleksander Suchocki

Ks. Marek Andrzejuk

Ks. Sławomir Sarek

Ks. Maciej Krulak

 

Zapewne są osoby zadające sobie pytanie: "Kto jest w CDOR? Co to za tajniacy?" Aby ukrucić te i inne domysły postaramy się w duchu pokory przedstawić.

Skład Centralnej Diakonii Oaz Rekolekcyjnych jest wynikiem spotkania się w ramach pierwszej Oazy Jedności Diakoni Oaz Rekolekcyjnych (OJDOR). Zaproponowane osoby były wyłonione z uczestników tegoż spotkania, jako osoby o różnych doświadczeniach w przeżywaniu i organizowaniu rekolekcji. No dobrze, aby dłużej nie trzymać w niepewności :)

Odpowiedzialną za CDOR jest od października 2016 Urszula Pohl z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła.

Zespół CDOR stanowią także przedstawiciele Diecezjalnych Diakonii Oaz Rekolekcyjnych z poszczególnych fili oraz Moderator Centrum Światło-Życie.

Z Komunikatu Moderatora Generalnego:

„Zgodnie z § 19 Statutu Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie” Moderator Generalny na wniosek odpowiedzialnych za poszczególne centralne diakonie specjalistyczne powołał członków tychże diakonii na trzyletnią kadencję. W skład centralnych diakonii: ewangelizacji, modlitwy, wyzwolenia, życia, liturgicznej, formacji diakoni, komunikowania społecznego, oaz rekolekcyjnych, muzycznej zostało powołanych 66 osób. Ci z nich, którzy byli obecni na XXXVII Kongregacji zostali uroczyście pobłogosławieni podczas sobotnich nieszporów”.

  

CENTRALNA DIAKONIA OAZ REKOLEKCYJNYCH

(prezentacja przygotowana na KO 2011, z małą korektą)

 

Groziłaby nam pustynia gdybyśmy nie tworzyli oaz. Uczeń Chrystusa przemienia ten świat, tworząc w nim przestrzenie życia. Tworząc oazy, do których każdy utrudzony wędrownik może dotrzeć, by zaczerpnąć orzeźwiającej wody. Czyż może być piękniejsze powołanie? (Jan Paweł II)

 

Sługa Boży Ksiądz Franciszek Blachnicki o Diakonii Oaz Rekolekcyjnych

 

„Co­roczne organi­zowa­nie i przeprowadzanie oaz rekolekcyjnych różnego typu i stopnia jest zada­niem, które domaga się osobnej, wyspecjali­zowanej diakonii, DIAKONII OAZ REKOLEKCYJNYCH.

Diakonia Oaz Rekolekcyjnych wyprzedza inne, gdyż oaza jest szczególnym charyzmatem ru­chu,
w niej jak w soczewce skupiają się problemy podej­mowane przez pozostałe diako­nie. Jej zada­niem jest organizo­wanie oaz, przygoto­wanie pomo­cy do ich przepro­wadzenia. Diakonia Oaz Rekolekcyjnych pracuje przez cały rok myśląc o przygotowani oaz zimowych i letnich. Szczególnie zaś działa w trakcie trwania oaz: w diakoniach oaz wielkich oraz w diakoniach oaz średnich. To jest właśnie Diakonia Oaz Rekolekcyjnych” (Carlsberg).

 Diakonia

Odpowiedzialna za CDOR jest Urszula Pohl. Zespół CDOR stanowią także przedstawiciele Diecezjalnych Diakonii Oaz Rekolekcyjnych z poszczególnych fili oraz kapłani.

 Zadania

I - Organi­zowa­nie i przeprowadzanie oaz rekolekcyjnych różnego typu i stopnia

„Metodę oaz rekolekcyjnych należy traktować jako specy­ficzny chary­zmat, czyli pewną formę, do której, jeżeli jest wiernie stosowana, bez samo­wolnych uproszczeń oraz istot­nych zmian, przywiązana jest – dzięki postano­wieniu Bożemu – łaska przebudze­nia i odnowy życia Bożego” [...]

Pielęgnowanie tego charyzmatu, wierność wobec niego, orga­nizo­wa­nie coroczne oaz oraz ich rozwijanie należy uważać za główne zadanie Ruchu Światło-Życie na wszystkich szcze­blach organizacyj­nych. […]. Tutaj bowiem dokonuje się spotkanie osobowe z Chrystusem w wie­rze jako za­sadniczy przełom w życiu albo odno­wienie i pogłębienie tego spotkania, jako rozpoczęcie nowego okresu życia. Dlatego przeżycie oazy należy uważać za niezastąpiony ele­ment formacyjny w Ruchu Światło-Ży­cie. Oaza jest też najlepszym wprowadze­niem na drogę ucznia Chrystusa, na drogę wiodącą do dojrzałej wiary[...]

Dlatego należy widzieć oazę jako kluczowe ogniwo w całym syste­mie forma­cyjnym” (Ks. F. Blachnicki, Statut Carlsberski).

 

1. Centralna Oaza Matka – COM

 

To spotkanie w Centrum Ruchu w Krościenku, związane z Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, nazywane także Centralną Oazą Modlitwy, w sposób szczególny służy jedności całego Ruchu. Jej wyrazem jest przede wszystkim wspólna modlitwa podczas Eucharystii, w której wołamy o moc Ducha Świętego dla dzieła Oazy Żywego Kościoła. Modlimy się szczególnie za tych, którzy podejmują posługę podczas rekolekcji wakacyjnych, aby On umacniał nasze ludzkie wysiłki. Modlimy się także za uczestników oaz.

        Idea „oazy–matki” zrodziła się w 1970 roku. Przed rozpoczęciem I turnusu ks. Blachnicki prowadził siedmiodniowy kurs przygotowawczy dla około 40 osób: księży i świeckich. Nazwał go „Oazą Matką”. Samo określenie nasunęło się Ojcu Franciszkowi podczas kursu: „Wspaniała idea, która uświadomiła mi się w trakcie trwania tegorocznego kursu przygotowawczego odpowiedzialnych. Właśnie określenie tej imprezy: Oaza Matka! Cel: życie tylko z życia! Nabranie życia – aby przekazać życie innym w oazach (Ks. F. Blachnicki, Notatki z dn. 5 lipca 1970 r.).

        Centralna Diakonia Oaz Rekolekcyjnych wraz z Centralną Diakonią Jedności oraz diakonią Centrum Ruchu w Krościenku podejmuje wieloraką posługę na rzecz przygotowania COM, aby to szczególne spotkanie spełniało taką rolę, jaką widział Założyciel Ruchu. „Oaza o tyle stanie się dla uczestników źródłem nowego życia, o ile członkowie zespołu animatorów przez swoją diakonię pełną poświęcenia staną się jej principium życiodajnym, właśnie oazą – matką” (Ks. F. Blachnicki, Homilia, OM 1972).

 

2. Rekolekcje

„Szczególnym charyzmatem Ruchu Światło-Życie oraz głów­nym jego środkiem i metodą działania jest oaza rekolekcyjna. Metodę tych rekolekcji należy traktować jako specy­ficzny chary­zmat, czyli pewną formę, do której, jeżeli jest wiernie stosowana, bez samo­wolnych uproszczeń oraz istot­nych zmian, przywiązana jest – dzięki postano­wieniu Bożemu – łaska przebudze­nia i odnowy życia Bożego. Po­twierdziły to niezliczone doświadcze­nia” (Ks. F. Blachnicki, Statut Carlsberski).

CDOR w Krościenku organizuje 15-dniowe oazy różnego typu i stopnia dla grup wiekowych
i stanowych. Przygotowuje także i prowadzi różnego typu rekolekcje tematyczne i specjalistyczne oraz rekolekcje związane z rokiem liturgicznym:

Oazy 15 dniowe:

-        Oaza I stopnia dla studentów;

-        Oaza I stopnia dla dorosłych;

-        Oaza II stopnia dla studentów;

-        Oaza II stopnia dla dorosłych;

-        Oaza Nowego Życia III stopnia: młodzież, studenci, dorośli, rodziny (Kraków, Przemyśl, Wrocław);

-        Oaza Kapłanów;

-        Oaza Alumnów;

-        Oaza Misyjna – przy współpracy z Diakonią Misyjną.

 

Rekolekcje tematyczne (krótkie):

        Rekolekcje ewangelizacyjne dla zakochanych (z kursem przedmałżeńskim);

        Rekolekcje ewangelizacyjne dla narzeczonych (z kursem przedmałżeńskim);

        Rekolekcje oazowe dla przedsiębiorców;

        Rekolekcje oazowe dla seniorów;

        Rekolekcje oazowe o Namiocie Spotkania;

        Rekolekcje oazowe: Geniusz kobiety – Geniusz Mężczyzny.

 

Specjalistyczne (przy współpracy z diakoniami specjalistycznymi)

        Oaza Rekolekcyjna Diakonii (ORD);

        Kurs Animatorów Muzycznych (KAMUZO);

        Oaza Rekolekcyjna Diakonii Liturgicznej (ORDL);

        Oaza Rekolekcyjna Moderatorek (ORM);

        Oaza rekolekcyjna Diakonii Oaz Rekolekcyjnych (ORDOR);

        Miesięczna Szkoła Animatora.

Inne:

  Triduum Paschalne w formie rekolekcyjnej;

  Noworoczna Oaza Modlitwy.

 

 II. Posługa w diakonii oazy wielkiej Nowa Jerozolima

 „Oaza wielka musi należeć do elementów konstytutywnych oazy. Diakonia oazy wielkiej przejmuje szereg funkcji życiowych i w ten sposób oaza wielka wspomaga życie oaz średnich, dopełnia w różnych aspek­tach ich życie i wzmaga owocność programu oazy czy różnych zadań, które musi ona wykonać. I jeszcze jedna funkcja oazy wielkiej, mianowicie strzeżenie tra­dycji oazowej, czyli pielęgnowanie charyzmatu, troska o wierność wobec chary­zmatu oazy. Ta funkcja oazy wielkiej jest niezastąpiona i musi być spełniana, jeżeli ruch oazowy ma mieć przyszłość. Trzeba rzeczywiście mieć głębokie korzenie, ażeby ogromna praca, którą wkładamy w oazy, przynosiła propor­cjonalne owoce. Oaza wielka pilnuje wierności i to jest jej bardzo istotna funkcja” (Ks. F. Blachnicki, Rola oaz wielkich w strzeżeniu tradycji i charyzmatu oazy).

 

Centralna Diakonia Oaz Rekolekcyjnych posługuje w ramach oazy wielkiej Nowa Jerozolima oraz oaz wielkich na terenie Podhala, Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego.

Do zadań CDOR należy:

1. Przyjmowanie zgłoszeń do oaz rekolekcyjnych według wieku, stanu i przebytej uprzednio
   formacji w Ruchu.

2. Tworzenie zespołów diakonii oaz średnich organizowanych przez Centrum w ramach oazy wielkiej
   Nowa Jerozolima oraz poza nią (Kraków, Wrocław, Przemyśl):

-  zespoły wychowawcze: moderator, moderatorka, animatorzy grup;

-  diakonia liturgiczna, muzyczna, diakonia wychowawcza; diakonia modlitwy;

-  diakonie specjalistyczne: życia, wyzwolenia;

-  diakonia gospodarcza.

3. Współpraca i pomoc diakoniom oaz rekolekcyjnych w diecezjach (np. bank wolnych miejsc).

4. Przygotowanie diakonii oazy wielkiej Nowa Jerozolima

        przygotowanie i przeprowadzenie dnia wspólnoty w oazie wielkiej;

        pomoc w przygotowaniu dni wspólnoty w oazach wielkich na terenie Podhala Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego.

5. Utrzymywanie kontaktu pomiędzy Centralną Diakonią Oaz Rekolekcyjnych w Krościenku
   i diakoniami oaz wielkich:

-        przez modlitwę;

-        przez spotkania z diakoniami oaz wielkich i średnich;

-        przez listy jedności;

-        przez wymianę informacji i doświadczeń;

6. Przeprowadzanie podsumowania w oazie wielkiej Nowa Jerozolima.

7. Przygotowanie sprawozdania na podsumowanie OŻK.

8. Przygotowanie podsumowania OŻK

 

III. Formacja, współpraca i troska o jedność Diecezjalnych Diakonii Oaz Rekolekcyjnych:

OJDOR (Ozay Jedności Diakonii Oaz Rekolekcyjnych);

Spotkania podczas DWDD;

Spotkania z DOR

   
© OAZA.PL/CDOR