„PROCA DAWIDA" - POTĘGA RÓŻAŃCAproca dawida dary

29 VI -4 VII 2014r.

Niepokalana nawiedziła mnie Swoją łaską. Kiedy po przeczytaniu w Brewiarzu
historii walki Dawida z Goliatem – odmawiałem bolesną część Różańca
przeżyłem, że to Różaniec jest „procą Dawida" w walce z wrogiem duszy.

(Sługa Boży ks. F. Blachnicki)

Kochani!

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach.
Niech to będzie także nasza odpowiedź na zachętę Ojca Świętego Franciszka:

http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/05/03/papiez-franciszek-zacheca-katolickie-rodziny-do-wspolnego-odmawiania-rozanca-juz-jutro-w-i-sobote-miesiaca-wspolny-rozaniec-z-ojcem-sw-franciszkiem/

Modlitwa różańcowa. Odmawiamy ją od najmłodszych lat, uczymy się jej podczas wszystkich oazowych rekolekcji. Na jej piękno, rolę i potęgę wskazał nam Założyciel Ruchu Światło-Życie Sługa Boży ks. F. Blachnicki już około 60 lat temu. Także Bł. Jan Paweł II w licznych swoich homiliach, orędziach, dokumentach mówił o Różańcu św. jako skarbie, który został zagubiony, zatracony, nieco zapomniany wzywa wspólnotę chrześcijańską: Różaniec to skarb, który trzeba odkryć ... Modlitwa tak łatwa, a równocześnie tak bogata, naprawdę zasługuje, by wspólnota chrześcijańska ponownie ją odkryła(RVM 43). Do ponownego odkrycia tej modlitwy wzywa Ojciec święty Benedykt XVI: „Różaniec, jeśli nie sprowadza się do mechanicznego powtarzania tradycyjnych formuł, jest medytacją biblijną, w której przebiegamy myślą wydarzenia z życia Jezusa razem z Najświętszą Dziewicą i tak jak Ona zachowujemy je w sercu."
Świadectwem umiłowania modlitwy różańcowej i jej potęgą dzieli się z nami Ojciec Święty Franciszek.

Rekolekcje „PROCA DAWIDA" skierowane są do każdego, kto w Szkole Maryi, w szkole świętych, błogosławionych i sług Bożych pragnie„odkryć skarb Różańca świętego".

Patrzę na Was wszystkich, Bracia i Siostry wszelkiego stanu, na Was, rodziny chrześcijańskie, na Was, osoby chore i w podeszłym wieku, na Was młodzi: weźcie znów ufnie do rąk koronkę różańca, odkrywając ją na nowo w świetle Pisma Świętego, w harmonii z liturgią, w kontekście codziennego życia.Oby ten mój apel nie popadł w zapomnienie nie wysłuchany!" (Bł. Jan Paweł II)

Zapraszamy osoby wszystkich stanów (młodzież, studentów, dorosłych, małżeństwa, osoby konsekrowane, kleryków, kapłanów). Serdecznie zapraszamy także osoby spoza Ruchu Światło-Życie, szczególnie osoby z Róż Różańcowych.

• Miejsce: Krościenko nad Dunajcem

• Koszt: młodzież i studenci – 290 zł – pracujący; 260 zł – młodzież i studenci; 180 zł - dzieci (3-12 lat);260 zł - starsze dzieci

Zgłoszenia: najpóźniej do 20 V 2014r.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

KONTAKT
Centralna Diakonia Oaz Rekolekcyjnych (Grażyna Miąsik)
ul. Ks. F. Blachnickiego 2,
34-450 Krościenko n. Dunajcem
tel. 18 262 32 35; 0660 447 475
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Grażyna Miąsik

Centralna Diakonia Oaz Rekolekcyjnych

   
© OAZA.PL/CDOR