obraz1 OGÓLNOPOLSKIE OAZY III STOPNIA - OŻK 2015

 ECCLESIA MATER – MATER ECCLESIAE

 

Trzeba być wiernym Duchowi Świętemu,
aby głosić Jezusa naszym życiem, świadectwem i słowami.
Kiedy to czynimy, Kościół staje się Kościołem-Matką, ...

(Ojciec Święty Franciszek, 24.04.2013r.)

 

         Centralna Diakonia Oaz Rekolekcyjnych zaprasza uczestników II roku formacji deuterokatechumenalnej do udziału w ogólnopolskich (właściwie to już międzynarodowych) oazach III stopnia.

Oaza III stopnia według nowego programu ma być w systemie formacji deuterokatechumenalnej okresem mystagogii przeżywanym w formie rekolekcyjnej. W programie oazy wszystko musi zmierzać do tego, aby dać jak najpełniejsze przeżycie misterium Kościoła - wspólnoty.

Przeżycie to z kolei stanie się doświadczeniem fundamentalnym dla całej formacji animatorów i diakonii. Właściwym czasem przeżycia oazy III stopnia jest więc okres wakacji letnich następujących po Triduum Paschalnym z odnową chrztu w ramach II roku deuterokatechumenatu. (Ks. F. Blachnicki)

        Tym razem na papieskim szlaku dotrzemy do Częstochowy ( turnus 1), Krakowa (turnus 3) i Wrocławia (turnus IV- dodatkowy). Podczas rekolekcji spotkamy się z przedstawicielami różnych dzieł, ruchów i osobami różnych stanów, którzy odkryli swoje miejsce w Kościele i w świecie. Każdego dnia wiele czasu poświęcimy modlitwie, spotkaniom w grupach (kręgach). Małżeństwa podczas spotkań w kręgu realizują program: Droga do wspólnoty dla małżeństw.

Tegoroczne OAZY III STOPNIA pragniemy przeżywać jako szczególny czas dziękczynienia za 50 lecie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych oraz modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

1. OGÓLNOPOLSKIE OAZY III STOPNIA odbędą się w trzech turnusach:

I Turnus: 27 VI-13 VII – Częstochowa

III Turnus: 1-17 VIII - Kraków

IV Turnus: 1-17 IX – Wrocław

2, Uczestnicy: Do udziału w rekolekcjach zapraszamy młodzież, studentów, młodzież pracującą, dorosłych, rodziny, po formacji w ciągu roku i przeżyciu Triduum Paschalnego w formie rekolekcyjnej.

UWAGA RODZINY!

Od wielu lat w ogólnopolskich oazach III stopnia uczestniczy także Domowy Kościół. W tym roku rodziny zapraszamy w III turnusie do Krakowa (dzieci: od 5 do 12 lat). Rekolekcje odbędą się w budynku Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II , ul. Bernardyńska 3, u podnóża Wawelu (mieszkanie w przystosowanych do rekolekcji małych salach wykładowych, wspólne łazienki).

3. Opłata za udział w rekolekcjach:

Młodzież, studenci - 880 zł;

Dorośli – 930 zł; dzieci 3-12 – 600 zł;

W kosztach rekolekcji są uwzględnione przejazdy autokarowe, MPK, bilety wstępu, przewodnicy.

4.ZGŁOSZENIA - do 15 V 2015r.

Bardzo prosimy, by w miarę możliwości dotrzymać terminu zgłoszeń ze względu na konieczność zarezerwowania noclegów.

Część opłaty w formie zadatku: (400 zł) wpłacamy do dnia 15 V 2015 r., na konto:

Stowarzyszenie „DIAKONIA Ruchu Światło-Życie” - DOR

Bank Spółdzielczy w Krościenku n. D.

nr konta: 91 8817 0000 2001 0020 3300 0102

z dokładnym zaznaczeniem tytułu wpłaty (kto, ONŻ III, miejsce, turnus).

5. Kontakt i numer konta

Centrum Światło-Życie
ul. Ks. F. Blachnickiego 2
34-450 Krościenko nad Dunajcem

tel. 660 447 475; (Grażyna Miąsik),

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   
© OAZA.PL/CDOR