ZROZUMIEĆ, UMIŁOWAĆ, BYĆ WIERNYM

Relacja z ORD w Krościenku - Galeria

2 s

W dniach 21 - 26. 08. 2012 r.w Krościenku nad Dunajcem odbywała się Oaza Rekolekcyjna Diakonii – intensywny czas łaski i formacji ku dogłębnemu poznaniu charyzmatu Ruchu Światło‑Życie.

W przeżywaniu tego czasu pomagali nam: Pan Jezus, Moderator Domowego Kościoła Archidiecezji Warszawskiej - ks. Andrzej Pawlak, Grażyna Miąsik z Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła oraz Diakonia posługująca jako animatorzy grup i dbająca o obecne z nami dzieci.

W rekolekcjach uczestniczyli przedstawiciele wszystkich stanów z całej Polski - rodziny z kręgów DK, 3 sdorośli, młodzież, alumni WSD a także księża - ogółem około 70 osób - co pozwoliło rzeczywiście doświadczyć całego piękna i bogactwa Kościoła i przekonać się, że nie jest to tylko dom z kamieni i złota ale prawdziwa wspólnota serc, która buduje się poprzez jedność z Chrystusem i służbę braciom. Dlatego też centralnym punktem każdego dnia była Eucharystia.

Przez kolejne 4 dni Pan Bóg za pośrednictwem zamysłu Ojca Franciszka Blachnickiego przeprowadzał nas przez tematy: najpierw znaku naszego ruchu (FOS - DZOE), który potraktowany jako dar i zadanie, ma prowadzić mnie i Ciebie do przemiany w Nowego Człowieka, w którym życie chrześcijańskiebędzie konsekwentnie poddawane światłu Chrystusa.

11 sTaki wewnętrznie spójny świadek Pana kieruje się ku innym osobom chcąc radośnie tworzyć Nową Wspólnotę. Wolni ludzie, dzielący się autentyczną miłością w służbie innym mają moc przemienić świat, w którym żyją jako twórcy Nowej Kultury.

Czas oazy pozwolił zaczerpnąć ze źródła charyzmatu - zarówno poprzez pobyt na Kopiej Górce, w Centrum Ruchu, jaki i dzięki świadectwu Pani Doroty Seweryn o życiu i dziele ojca Franciszka Blachnickiego i jego metodach wychowania Nowego Człowieka.Oaza ta miała pomóc uczestnikom odnaleźć swoje miejsce w Kościele poprzez Ruch Światło - Życie, wziąć za nie odpowiedzialność - także poprzez włączenie się do "Stowarzyszenia Diakonia Światło - Życie" - i wybrać właśnie tę duchowość jako swoją drogę do świętości, a co najważniejsze - pogłębić swoją relację z Panem Jezusem w codziennym Namiocie Spotkania. beznazwy s

Bogu Ojcu, przez Chrystusa w Duchu Św. niech będą DZIĘKI za to, co uczynił w Naszych sercach!

Bóg jako jedyny, może zaspokoić najbardziej podstawową potrzebę Twojego serca - potrzebę bycia kochanym bez względu na to, kim jesteś, jaką wartość masz w swoich oczach i w oczach innych. (ks. F. Blachnicki)

   
© OAZA.PL/CDOR