27 listopada modlitwa z Ojcem Świętym

27 listopada - czuwanie modlitewnePo modlitwie Anioł Pański w dniu 14 listopada Ojciec Święty przypomniał, że 27 listopada odbędzie się pierwsze czuwanie modlitewne w intencji poczętego życia. Jest ono podejmowane razem z kościołami lokalnymi na całym świecie.

Benedykt XVI dodał: Osobiście zalecam, aby odbyło się ono także w parafiach, wspólnotach, grupach i ruchach religijnych. Okres, w którym przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia, jest najbardziej odpowiednim czasem, aby odwołać się do Bożej Opieki w intencji każdej ludzkiej istoty powołanej do istnienia oraz aby dziękować Bogu za dar życia, który otrzymaliśmy od naszych rodziców.

Ojciec Święty osobiście będzie przewodniczył uroczystości według specjalnej liturgii, która rozpocznie się na Watykanie w Bazylice Św. Piotra 27 listopada o godz. 16:30. Papież oczekuje, że wszyscy się do niego przyłączymy.

Modlitwa ta (uwzględniając strefy czasowe) będzie trwała przez całą dobę. Jako pierwsi zaczną się modlić katolicy w Nowej Zelandii. W Polsce będzie wtedy szósta rano. Godzinę później modlitwę rozpoczną katolicy w Nowej Kaledonii, potem w Australii i na Filipinach. Do Ziemi Świętej modlitwa ta dotrze po dziesięciu godzinach. Pół godziny później będziemy się modlić w Polsce. W tym samym czasie o 16:30 w Rzymie Ojciec Święty rozpocznie modlitwę w Bazylice Świętego Piotra na Watykanie. Ta ciągła modlitwa zakończy się o szóstej rano naszego czasu w niedzielę, kiedy modlić się będą katolicy na Alasce.

Papieska Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, jako dykasteria watykańska odpowiedzialna za prawidłową oprawę liturgiczną w Kościele katolickim, na życzenie Ojca Świętego Benedykta XVI opracowała schemat liturgii wieczoru wigilii Adwentu, który będzie poświęcony wspólnemu czuwaniu w intencji każdego poczynającego się ludzkiego życia. Schemat ten został dołączony do oficjalnego listu wystosowanego przez kard. Antonio Caąizares Llovera, przewodniczącego Papieskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów oraz kard. Ennio Antonelli, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Rodziny.

Schemat ten w języku polskim jest już dostępny na naszej stronie.

na podstawie informacji na stronach HLI Polska

przeczytaj list odpowiedzialnych Centralnej Diakonii Życia

You Might Also Like

Leave a Reply