papiez franciszek

 

Życie musi być zawsze przyjęte i chronione – zarówno przyjęte jak i chronione – od poczęcia aż do naturalnej śmierci,

i wszyscy jesteśmy powołani, aby je szanować i troszczyć się o nie. 

 

archipelag skarbow„Miłość i seksualność – jak w dzisiejszych czasach prowadzić młodzież w drodze ku szczęśliwemu małżeństwu i rodzinie” – taki tytuł będą nosić warsztaty odbywające się w ramach ŚDM. Kilkugodzinne spotkanie, prowadzone w całości w języku angielskim, odbędzie się we wtorek, 26 lipca w Kampusie AGH w Krakowie.

MalzenstwoO szczęśliwy wybór wiernej, roztropnej i świętej żony, której można powierzyć serce modlili się mężczyźni zebrani w kaplicy św. Barbary Silesia City Center. Kobiety prosiły natomiast o łaskę dobrego męża, który będzie wiernym towarzyszem życia, z którym można będzie budować szczęście życia rodzinnego.

dzieckoNie można skazywać na śmierć dzieci z zaburzeniami chromosomowymi - podkreślił w rozmowie z KAI abp Henryk Hoser. Zdaniem Przewodniczącego Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych KEP „potrzebne są ośrodki dobrej diagnozy w kierunku utrzymania życia i leczenia chorób, a nie w kierunku aborcji". Dodał, że "pewnym i koniecznym rozwiązaniem są również hospicja perinatalne zapewniające pomoc zarówno przed, jak i po urodzeniu chorego dziecka”.

hermaniceW Ustroniu-Hermanicach w Beskidzie Śląskim odbędą się w dniach od 3 do 10 lipca Hermanickie Spotkania Rodzin i Narzeczonych. Dominikańskie spotkania u stóp beskidzkiej Czantorii odbywają się od ponad ćwierć wieku. Mają one również formę kursu przedmałżeńskiego, po którym uczestnicy otrzymują zaświadczenie o jego ukończeniu.

fot. kajaMam na imię Zbigniew i pragnę podzielić się krótkim świadectwem stosowania NPR. Piszę w imieniu swoim i żony.

Prawo do życia człowieka przekracza wszystkie inne aspekty filozoficzne, prawne, biologiczne.

Europejski Trybunał Praw CzłowiekaTytuły wiadomości o wyroku, który został wydany 16 grudnia 2010 r., mogą nieco dziwić. „Kolejny skandaliczny wyrok Trybunału Praw Człowieka" – stwierdziła informacja na portalu Stowarzyszenia im. Piotra Skargi. „Irlandia przegrywa bój o aborcję" – ogłosiła „Rzeczpospolita". „Irlandia nie musi legalizować aborcji" – to tytuł wiadomości Katolickiej Agencji Informacyjnej. „Nie istnieje powszechne prawo do aborcji" – możemy przeczytać w serwisie Human Life International Polska.

Ekskomunika jest karą kościelną. Jej nazwa wywodzi się od łacińskiego słowa excommunicatio oznaczającego wyłączenie ze wspólnoty. W potocznej świadomości ekskomunika z tym właśnie się kojarzy – z wyłączeniem ze wspólnoty Kościoła. Czy jednak ekskomunika pociąga za sobą taki skutek?

Fot. NaszNaukowcy odkryli kolejny związek pigułki antykoncepcyjnej z rakiem, tym razem z rakiem u mężczyzn – donosi międzynarodowy portal związany z ruchem obrony życia LifeSiteNews. Grupa uczonych ze Szpitala Księżniczki Małgorzaty w Toronto zanalizowała statystyki w 87 krajach świata pod kątem relacji między użyciem przez kobiety pigułki antykoncepcyjnej a liczbą mężczyzn chorujących na raka prostaty.

Zależność były jednoznaczna: w krajach, gdzie najwięcej kobiet używało doustnej antykoncepcji hormonalnej zauważono znacznie większą liczbę przypadków występowania raka prostaty u mężczyzn.

Embrion-2W jednym z portali przeczytałem relację z debaty u red. Tomasza Lisa. Dziennikarz pisze: „Beata Kempa i Jacek Żalek przez całą dyskusję używali prawicowego języka (mówili o »zabijaniu«), a unikali terminów, na które zgadzali się wszyscy dyskutanci.