fot. MSZWbrew propagandzie organizacji zajmujących się „edukacją seksualną" większość amerykańskich nastolatków stroni od przypadkowych kontaktów seksualnych i zachowuje abstynencję oraz dziewictwo.

Z najnowszego raportu rządowego Centrum Zapobiegania i Zwalczania Chorób (CDC) wynika, że okresie 2006-2008, 58 proc. niezamężnych nastolatek i 57 proc. nieżonatych nastolatków w wieku od 15 do 19 lat nie miała za sobą żadnych kontaktów seksualnych. Większość z nich wśród motywów podejmowania wstrzemięźliwości seksualnej wymieniała nakazy religijne i moralne.

Szefowa American Life League, Judie Brown zwraca uwagę,że raport Centrum ma olbrzymie znaczenie dla szkól państwowych i publicznych USA, które w większości karmione są niebezpieczną propagandą Planned Parenthood. Według przedstawicieli tej proaborcyjnej organizacji, nastolatki powinny jak najszybciej podjąć inicjację seksualną, korzystając przy okazji z proponowanych środków antykoncepcyjnych

Od 1988 roku liczba aktywnych seksualnie nastolatków w USA sukcesywnie spada. Ma to związek z coraz większą popularnością i dostępnością wieku programów propagujących abstynencję przedmałżeńską i dziewictwo.
(rk)
wiadomość Katolickiej Agencji Informacyjnej