fot. kajaMarsz Grunwaldzki ulicami Warszawy, Msza i adoracja Najświętszego Sakramentu – to odpowiedź osób wierzących na zapowiedzianą na 17 lipca EuroPride - paradę homoseksualistów.

O godz. 11 z Placu na Rozdrożu w Warszawie wyruszy Marsz Grunwaldzki. W kościele ojców kapucynów przy ul. Miodowej od godz. 9.00 do 17 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu.

Organizatorzy Marszu Grunwaldzkiego chcą zamanifestować przekonanie, że podstawą społeczeństwa jest rodzina oparta na związku kobiety oraz sprzeciw wobec homoseksualnej propagandy. Chcą zamanifestować też swoją dumę z przynależności do polskiego Narodu i uczcić wielkie zwycięstwo przodków.

Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny portalu Fronda.pl poinformował KAI, że na trasie przemarszu zostały umieszczone duże plakaty, na których jest zacytowana pełna wypowiedź Jana Pawła II, „którą homoseksualiści prowokacyjnie wykorzystują – «Nie lękajcie się!» My przypominamy całą wypowiedź – «Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi!». I to rzeczywiście jest odpowiedź na wszystkie ich problemy i ich rozwiązanie. Nie jest to rozwiązanie proste, gdyż nieraz wymaga krzyża, wysiłku, ale jest to rozwiązanie wszystkich ich problemów – spotkanie autentycznej, prawdziwej miłości mówi publicysta.

Jego zdaniem zdecydowana większość osób homoseksualnych to ludzie, którzy są głęboko nieszczęśliwi i potrzebują chrześcijańskiej modlitwy. Nie tyle kontrmanifestacji, choć ona też jest potrzebna, ale przede wszystkim modlitwy żeby mogli spotkać Jezusa Chrystusa. Stąd pomysł żeby się modlić w ich intencji i Msza św. W intencji nawrócenia uczestników tej parady. Będzie także możliwość spowiedzi. – Chcemy przypomnieć, że chrześcijanie nie walczą z ludźmi, a o ludzi. A modlitwa ma moc odmiany ludzkiego życia niezależnie od tego, czy ktoś jest wierzący, czy nie – stwierdza Terlikowski.

Adoracja Najświętszego Sakramentu odbędzie się w kościele ojców kapucynów przy ul. Miodowej w Warszawie od 9 do 17., a o godz. 11 zostanie odprawiona Msza św. Będzie także możliwość odbycia spowiedzi.

Marsz Grunwaldzki rusza 17 lipca o 11.00 z Placu na Rozdrożu w Warszawie.
Zakończy się pod Grobem Nieznanego Żołnierza na pl. Piłsudskiego. W honorowym Komitecie Marszu są m.in. prof. Jacek Bartyzel, prezes Klubu Konserwatywnego, marszałek Marek Jurek, prof. Tadeusz Marczak, Instytut Stosunków Międzynarodowych
Uniwersytetu Wrocławskiego, Janusz Dobrosz, wicemarszałek Sejmu RP V kadencji, Leszek "Eldo" Kaźmierczak, Adam "PIH" Piechocki, profesorowie uniwersyteccy, posłowie, publicyści, artyści i działacze społeczni.

ksas/maz

wiadomosć Katolickiej Agencji Informacyjnej