Drukuj
fot. KubaNie ma żadnego prawa zezwalającego na niszczenie ludzkiego życia – przypomina arcybiskup Raymund Burke, prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej. Watykański hierarcha, który 20 listopada otrzyma od Benedykta XVI insygnia kardynalskie powiedział, że katolik „nigdy nie może wybrać kogoś, kto opowiada się za zniszczeniem ludzkiego życia w łonie kobiety".
W rozmowie z Thomasem McKenna, założycielem amerykańskiej Katolickiej Akcji dla Wiary i Rodziny kardynał nominat broni także tradycyjnego modelu małżeństwa. „Nauczając, że relacje seksualne między osobami tej samej płci są z gruntu złe, Kościół głosi prawdę i pomaga ludziom odróżniać to, co słuszne od tego, co fałszywe" – zaznacza abp Burke.

Komentując zbliżające się wybory do amerykańskiego Kongresu, które odbędą się 2 listopada watykański hierarcha przypomina, że „katolicy powinni wypełniać swoje obywatelskie obowiązki w zgodzie z wiarą katolicką".

Abp Burke wezwał katolickich polityków do „reformy serc" jeśli ich stanowiska nie odpowiadają prawu moralnemu. „Drogą do tego jest sakrament pokuty" – przypomniał prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej dodając, że politycy powinni publicznie przyznawać się do popełnionych błędów.

 

Katolicka Agencja Informacyjna (03-11-2010)