Drukuj

fot. BDPoradnia naprotechnologii już wkrótce zostanie otwarta w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej - poinformował kustosz sanktuarium, ks. Wiktor Gumienny. Na spotkaniu z dziennikarzami znalazła się grupa osób, które odbyły już pierwsze szkolenia z zakresu naturalnego planowania rodziny w Instytucie Pawła VI w Omaha w Stanach Zjednoczonych.

Wśród nich był także obecny ks. Piotr Kieniewicz, wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który będzie wspierał zespół 6 instruktorów pracujących w poradni.

Pierwszy etap szkolenia odbył się w Instytucie Pawła VI w Omaha w październiku br. Była to grupa 70-osobowa, w tym 9 Polaków oraz lekarz z Ukrainy pracujący w Polsce. Końcowym elementem szkolenia był egzamin w języku angielskim.

( ... )

2 grudnia w Sanktuarium Matki Bożej licheńskiej zostanie oficjalnie otwarta poradnia naprotechnologii. Będzie ona mieściła się w budynku Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym. Wszystkie chętne osoby mogą zgłaszać się do poradni dzwoniąc pod numer telefonu + 48 63 270 81 32.

 

Katolicka Agencja Informacyjna (2010-11-29)