Wspólnota Emmanuel - zaproszenie na rekolekcjeBezdzietne małżeństwa i mające problemy z poczęciem dziecka będą mogły uczestniczyć w dniach 5-6 listopada w rekolekcjach specjalnie dla nich zorganizowanych przez Wspólnotę Emmanuel w domu rekolekcyjnym Księży Pallotynów w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą.

Wspólnota Emmanuel, która powstała we Francji w latach 70. XX w., w Polsce skupia obecnie kilkaset osób. Angażuje się ona w wiele misji ewangelizacyjnych, a jedną z jej propozycji skierowaną do wszystkich katolickich małżeństw są rekolekcje „Miłość i Prawda".

„Na tych rekolekcjach jest miejsce dla każdego małżeństwa, z mniejszym i większym stażem, w konflikcie czy kryzysie, ale też dla tych, którzy mają się dobrze" − tłumaczą w rozmowie z KAI Barbara i Marek Pakułowie z Poznania zaangażowani w tym mieście w działalność Wspólnoty Emmanuel dodając, że jest to czas, podczas którego małżonkowie doświadczają prawdziwiej przemiany.

Najnowszą propozycją w ramach rekolekcji „Miłość i Prawda" są rekolekcje dla małżeństw doświadczających trudności z poczęciem dziecka i bezdzietnych z terenu całego kraju, które odbędą się w dniach 5-6 listopada w domu rekolekcyjnym Księży Pallotynów w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą. Poprowadzą je Marie i Michel Mornet z Francji, autorzy książki pt. „Kiedy dziecko każe na siebie czekać", członkowie Wspólnoty Emmanuel.

Marie i Michel Mornet podpowiedzą uczestnikom rekolekcji, jak wiara może pomóc im w zmaganiu się z bezpłodnością. Postarają się także wesprzeć małżonków w znalezieniu odpowiedzi na pytania o powołanie małżeństwa i o to, gdzie leży granica pomocy medycznej w przypadku trudności z poczęciem dziecka. Nie zabraknie także wskazówek, jak nie zagubić miłości, gdy czekanie na dziecko staje się trudne.

„Podczas rekolekcji ich uczestnicy będą objęci przez kapłana opieką duchową" − zapewniają organizatorzy. Obecna będzie także instruktorka modelu Creightona, który polega na obserwacji różnych biologicznych markerów, czyli oznak płodności i jest podstawą w naprotechnologii, stosunkowo młodej gałęzi medycyny zajmującej się diagnostyką i leczeniem zaburzeń zdrowia prokreacyjnego.

Bliższe informacje i zgłoszenia na rekolekcje można kierować pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 513 104 887.

 

Katolicka Agencja Informacyjna