Błogosławiony Jan Paweł IIRozpoczynająca 6 listopada swą działalność Akademia Rodzinna z Janem Pawłem II to bezpłatne zajęcia dla osób w każdym wieku: dzieci, ich rodziców i dziadków. Celem przedsięwzięcia, którego pomysłodawcą jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, jest promocja osoby i nauki Ojca Świętego oraz wzmocnienie więzi rodzinnych poprzez wspólne spędzanie wolnego czasu.

W ramach ponad 80 godzin zajęć przygotowano warsztaty dziennikarskie, kursy pierwszej pomocy dla dorosłych i dzieci, Szkołę dla Rodziców i Wychowawców, warsztaty umiejętności wychowawczych, zajęcia plastyczne, taneczne i wycieczki. Uczestnicy będą mogli także wziąć udział w konsultacjach psychologicznych, pedagogicznych i prawnych. Zaplanowano ponadto międzykulturowe warsztaty kulinarne, naukę jazdy na nartach, kurs żeglarski i wiele konkursów.

„Odbywać się będą również zajęcia rekreacyjno-turystyczne, w których będą uczestniczyć całe rodziny, nie zabraknie też zajęć dla rodziców i dziadków. W tym czasie dzieci będą pod opieką opiekunów uczestniczyć w zajęciach dla nich, np. warsztatach plastycznych" – mówi Agata Szuta, dyrektor Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Inauguracja Akademii odbędzie się w niedzielę 6 listopada w Centrum Wolontariatu przy Sanktuarium bł. Jana Pawła II w Krakowie. W ramach inauguracji Akademii będzie można obejrzeć występ zespołu BAŁA-GUN - grupy absolwentów Technikum nr 26 Specjalnego Ośrodka dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.

Udział w zajęciach Akademii Rodzinnej jest bezpłatny, przewidziano miejsca dla ok. 100 osób. Zapisać można się drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Katolicka Agencja Informacyjna