Drukuj
[z zasobów Internetu]Około 350 małżeństw spotkało się na „Samochodowej Randce Małżeńskiej" 20 listopada w czterech miejscach w diecezji bielsko-żywieckiej. Inicjatywę Domowego Kościoła diecezji warszawsko-praskiej wsparły lokalne struktury Domowego Kościoła, działające na Podbeskidziu. W tym roku przedsięwzięcie, mające na celu „odświeżenie i powrót do źródła miłości", realizowane było w 21 diecezjach w ponad 50 miejscach w Polsce.

W diecezji bielsko-żywieckiej małżeństwa wybrały się na seans filmowy w kinie „Beskid" w Andrychowie, w auli Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej oraz do sal katechetycznych przy dwóch parafiach w Kętach. Po obejrzeniu amerykańskiego filmu „Ognioodporni" małżeństwa zamiast wrócić do domu, nastawili radio w swoim samochodzie i wysłuchali interaktywnej audycji w diecezjalnym radiu „Anioł Beskidów" lub Radiu Em, która zachęcał do poważnych przemyśleń i decyzji.
Joanna i Sławomir Siwek z Domowego Kościoła, którzy zorganizowali seans w andrychowskim kinie, przyznają, że dawno kino nie było tak szczelnie wypełnione. „Film wzruszał i bawił i na pewno dało się słyszeć, że inspirował do dyskusji" – podkreśla Joanna.

Z kolei ks. Zygmunt Mizia z kęckiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa zauważył, że ludzie byli żywo zainteresowani podobnymi inicjatywami. „Obiecałem, że zrobimy coś podobnego wcześniej niż za rok. Na seansie mieliśmy 43 pary w różnym wieku" – informuje kapłan.

Maria i Artur Ryłko z Domowego Kościoła z Kętach Podlesiu, główni koordynatorzy przedsięwzięcia w diecezji bielsko-żywieckiej, zaznaczają, że najważniejsze jest by inicjatywa pogłębiła relacje małżeńskie i zachęciła do skorzystania z internetowego kursu nt. komunikacji małżeńskiej. „Film to dopiero początek tego przedsięwzięcia" – dodaje Artur w rozmowie z KAI.

Spotkanie adresowane było do wszystkich małżeństw, bez względu na liczbę spędzonych ze sobą lat.

 

Katolicka Agencja Informacyjna