Drukuj
Mariusz DzierżawskiCelem działalności Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny jest demoralizacja młodzieży, zwłaszcza kobiet oraz poszerzenie możliwości zabijania dzieci przed narodzeniem – powiedział KAI Mariusz Dzierżawski, członek Fundacji Pro – Prawo do Życia.

Jego zdaniem przesłanie wydrukowanej przez Federację gry planszowej, w której wygrywa się aborcję, jest czytelne i wpisuje się w długą listę przedsięwzięć tej tzw. „Federy" Wandy Nowickiej. – To, co może dziwić, to fakt, że Ministerstwo Edukacji wymienia „Federę" jako jedną z organizacji, która z nim współpracuje w zakresie edukacji seksualnej.

Tę informację można wyczytać w sprawozdaniu Rady Ministrów z wykonania ustawy aborcyjnej w 2010 r. Jest to rzecz niepojęta, która wskazuje na to, że MEN podziela cele p. Wandy Nowickiej – podkreślił Dzierżawski.

Działacz pro life poinformował, że Fundacja Pro – Prawo do Życia, skierowała do minister edukacji narodowej pismo z prośbą o wyjaśnienia, na czym polega współpraca MEN z „Federą". – Pytamy też o aspekty finansowe tej współpracy i domagamy się jej natychmiastowego zakończenia – dodał.

Grę planszową „w aborcję" umieszczono na drugiej stronie ulotek Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Ulotki informują jak uniknąć niechcianej ciąży, zaś gra uczy jak ciążę usunąć.

 

Katolicka Agencja Informacyjna