Statua WolnościPrzed agresywnymi działaniami środowisk proaborcyjnych w USA, które za wszelką cenę chcą realizować program wymierzony w życie nienarodzonych ostrzega przewodnicząca organizacji pro-life Amerykanie Zjednoczeni dla Życia (AUL), Charmaine Yoest.

Obrończyni życia podaje jako przykłada ponowne podjęcie przez proaborcyjną organizację Planned Parenthood (PP) akcji zbierania funduszy na swą aktywność. Jej szefowa, Cecile Richards zainicjowała kampanię promocyjną aborcyjnego giganta pod nazwą „Choice on Earth" (Wybór na Ziemi). Slogan szyderczo nawiązuje do bożonarodzeniowego hasła wyznawców Chrystusa „Pokój na Ziemi". Tak taktykę stosowaniu drwin wobec chrześcijan, szczególnie w okresach przed Bożym Narodzeniem, organizacja ta realizuje konsekwentnie począwszy od 1994 roku.

Jak informuje Yoest, w ciągu najbliższych tygodni ta największa organizacja aborcyjna na świecie zamierza otworzyć w Saint Paul w stanie Minnesota swą trzecią pod względem wielkości klinikę aborcyjną w USA. Trzypiętrowy budynek wzniesiono za 16 mln dolarów. „Dzięki waszym dolarom z podatków wspierających PP, tego typu mega-kliniki mogą się stać równie powszechne jak lokalne sklepy Wal- Mart" – ostrzega Yoest i apeluje o finansowe wsparcie dla organizacji pro-life.

W 2008 roku budżet Planned Parenthood zasiliło około 350 mln dolarów pochodzących z pieniędzy amerykańskich podatników. W tamtym czasie w jej klinkach aborcyjnych zamordowano 324 tys. dzieci. W ubiegłym roku PP otrzymała od państwa 363 mln dolarów dotacji.

 

Katolicka Agencja Informacyjna