Drukuj
 Fundacja Mamy i Taty zachęca Polaków do wyrażenia stanowiska na temat zrównania w prawach z małżeństwami osób pozostających w związkach partnerskich. O tej propozycji mówiła kilka dni temu Agnieszka Kozłowska - Rajewicz, pełnomocnik rządu ds. równego traktowania.

Paweł Woliński z fundacji powiedział, że wypowiedź pełnomocnika jest "zapowiedzią administracyjnego wymuszania nieakceptowanych i szkodliwych społecznie zmian obyczajowych oraz burzenia polskiego porządku konstytucyjnego". - Zapewnienia premiera Donalda Tuska w expose, że "państwo polskie nie jest od tego, aby przeprowadzać obyczajową rewolucję" nie brzmią niestety przekonywająco - powiedział Woliński.

Paweł Woliński przypomniał, że 17 listopada 2011 roku Zespół Doradców Strategicznych Prezesa Rady Ministrów ogłosił dokument "Długookresowa Strategia Rozwoju Kraju – Polska 2030. Trzecia fala nowoczesności", który stanowi ramy tzw. nowego porządku strategicznego. W części drugiej na stronie 164 tego dokumentu czytamy m.in, że "w perspektywie kolejnych pięciu lat konieczne będzie zrównanie w prawach osób, które funkcjonują w nieformalnych ale stałych związkach".

Fundacja Mamy i Taty poinformowała, że do 21 grudnia 2011 roku każdy Polak ma prawo, w ramach publicznych konsultacji, do wyrażenia swojej opinii i sprzeciwu wobec takich zmian. Zachęca też do wyrażenia stanowiska w tej sprawie i powiedzenia "NIE" planom osłabiania instytucji małżeństwa w polskim porządku prawnym. Wystarczy wysłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. swoją opinię do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Propozycja treści listu znajduje się na stronach fundacji (http://www.mamaitata.org.pl).

Fundacja zachęca też do sformułowania, w oparciu o wzór, własnego listu i koniecznie nadanie własnego tematu wysyłanej wiadomości. Prosi też, aby pamiętać o podpisie i wysłaniu kopii do Fundacji.

 

Katolicka Agencja Informacyjna