fot. kajaOrdynariusz diecezji Oakland, bp Salvatore Joseph Cordileone stanął na czele nadzwyczajnej komisji ds. obrony małżeństwa przy episkopacie USA. Hierarcha, który nabył sporego doświadczenia podczas przygotowań do kalifornijskiego referendum w sprawie obrony małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, jest teraz odpowiedzialny za promowanie wartości rodziny w całym kraju. Ma to szczególne znacznie w obliczu kolejnych wysiłków mających na celu legalizację związków między osobami tej samej płci.

 „Małżeństwo i rodzina są podstawowymi wyznacznikami społeczeństwa. To jak dobrze bronimy i promujemy małżeństwo i rodzinę jest miarą tego jak mocno stoimy na straży nienaruszalności godności i dobra każdej osoby w naszym społeczeństwie, bez wyjątku" – powiedział hierarcha, który wcześniej był biskupem pomocniczym w swej rodzinnej diecezji San Diego.

Z powodu swego zaangażowania 53-letni ordynariusz jest obiektem agresywnych ataków ze strony środowisk gejowskich. Często podczas publicznych wystąpień muszą mu z tego powodu towarzyszyć ochroniarze.

Komisja ds. obrony małżeństwa przy Konferencji Katolickich Biskupów Stanów Zjednoczonych została powołany do życia jesienią 2008 r. Jej inicjatorami byli Rycerze Kolumba. W ramach grupy, której początkowo przewodził abp Joseph Kurtz, zaczęto popularyzować program edukacyjny „Marriage: Unique for a Reason" (Małżeństwo: wyjątkowe nie bez powodu). Ma on pomóc katolikom zrozumieć, dlaczego małżeństwo może być wyłącznie związkiem jednego mężczyzny i jednej kobiety.

 

Katolicka Agencja Informacyjna