fot. ajAkademia Damsko-Męska to najnowszy projekt duszpasterstwa akademickiego "Resurrexit" w Opolu skierowany głównie do studentów i młodych małżeństw. Przewiduje on cykl spotkań ze specjalistami. Pierwsze odbędzie się już w poniedziałek 21 lutego, a jego gościem będzie dr Mieczysław Guzewicz, konsultor Rady ds. Rodziny Episkopatu Polski.

Jak mówi ks. Eugeniusz Ploch, duszpasterz akademicki, pomysł "Akademii" zrodził się po ostatnim "Remoncie Małżeńskim" - corocznych rekolekcjach dla małżeństw, które odbyły się na początku grudnia ub. roku już po raz drugi. Chodziło o to, żeby zainteresowanym parom i młodym małżonkom stworzyć okazję do zgłębiania i poszerzania tematów z dziedziny duchowości mężczyzny i kobiety, w okresie pomiędzy jednym a drugim "Remontem Małżeńskim".

Dlatego już w najbliższy poniedziałek, 21 lutego o godz. 20.00, w budynku Łącznika Politechniki Opolskiej, przy ul. Mikołajczyka 16, odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań. Wykład i dyskusję na temat "Skąd się wziął sex? - czyli On i Ona od początku" poprowadzi Mieczysław Guzewicz, mąż i ojciec trojga dzieci, a także doktor teologii biblijnej i konsultor Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski. Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu, które odbędzie się 28 marca, a poprowadzi je dr Jacek Pulikowski.

"Akademia" to nie jedyna propozycja "Resurrexit" nastawiona na zgłębianie tematów relacji damsko-męskich. Duszpasterstwo planuje także w niedługim czasie poprowadzić formację młodych w ramach "Ruchu Czystych Serc". Bieżące informacje dotyczące tych i innych inicjatyw będą publikowane na stronie internetowej: www.resurrexit.opole.pl.

 

Katolicka Agencja Informacyjna