fot. aj„Niełatwo dziś mówić o szkodliwości antykoncepcji i przekonać do zaprzestania jej stosowania" - mówiła dr Wanda Półtawska, która 15 lutego była gościem katechezy audiowizualnej w bazylice ojców bernardynów. Temat „Dlaczego Nie antykoncepcji" zainteresował nie tylko małżonków. Na spotkaniu nie zabrakło także ludzi młodych.

Zdaniem dr. Półtawskiej dziś o antykoncepcji należy mówić przede wszystkim do młodego pokolenia, "bo to na ich barki spada odpowiedzialność za życie".

Przekonywała, że antykoncepcja przeczy najważniejszym wartościom.

"Należy o tym przypominać, choć nie jest to łatwe zadanie. Ludzie unikają tego tematu, bo po pierwsze nie mają dostatecznej wiedzy na ten temat, po drugie tak jest wygodniej, po trzecie nie rozumieją dlaczego kościół ma coś przeciwko antykoncepcji. Wszystko często sprowadza się do zwykłej ignorancji z naszej strony. Wykorzystują to koncerny farmaceutyczne" – mówiła dr Półtawska.

Katecheza na temat antykoncepcji odbyła się w ramach cyklicznych spotkań audiowizualnych. Kolejne spotkanie odbędzie się 8 marca. Gościem będzie o. Bogdan Kocańda, były egzorcysta diecezji kieleckiej.

 

Katolicka Agencja Informacyjna