Jasna Góra Dofinansowanie in vitro z budżetu miasta akurat na przyjście abp Wacława Depo do archidiecezji częstochowskiej to poważny problem, z którym będzie się musiał zmierzyć nowy metropolita częstochowski – podkreśla ks. inf. Ireneusz Skubiś, redaktor naczelny tygodnika katolickiego „Niedziela", komentując przyjęcie 29 grudnia, głównie głosami SLD i PO, dofinansowania zabiegów in vitro z budżetu miasta.

„To taki specjalny, w cudzysłowie, prezent dla nowego pasterza, który musi w tej sytuacji zmierzyć się z tym problemem" - mówi ks. Skubiś.

Redaktor naczelny „Niedzieli" podkreśla, że „Częstochowa ma swoje problemy, ma z jednej strony wspaniałych ludzi, ale z drugiej strony także tych, którzy stoją na przeciwnym chrześcijaństwu kręgu i realizują swoje laickie plany". - Wspólnota Kościoła i chrześcijańska musi mieć świadomość, że trzeba w tej sytuacji wspierać nowego arcybiskupa. Trzeba solidarnie bronić zasad chrześcijańskiej wiary, katolickich zasad moralnych, zasad nauczania społecznego Kościoła - kontynuuje redaktor naczelny „Niedzieli".

Uważa on, że „nowy arcybiskup w Częstochowie musi dokonywać formacji ludzi, formacji ich sumień". - Od nowego metropolity częstochowskiego będzie teraz zależała formacja Częstochowy - podkreśla ks. Skubiś. „Trzeba też, żeby pasterz w tym kontekście zwracał uwagę na katolickie media, które wykładają naukę Kościoła i katolickie zasady moralne" - dodaje naczelny "Niedzieli".

 

Katolicka Agencja Informacyjna