Czterdziestu włoskich parlamentarzystów należących do różnych partii politycznych, przystąpiło do Stowarzyszenia Obrońców Wartości Życia. Powołano je z okazji zbliżającego się 34. Dnia Życia, ustanowionego przez episkopat Włoch po referendum, w którym większość Włochów zgodziła się na legalizację aborcji w 1981 roku.

Stowarzyszenie, jak oświadczyli jego promotorzy, zobowiązuje się do zaangażowania na rzecz "promocji życia we wszystkich jego momentach i aspektach". Co więcej, uważają, że "kryzys gospodarczy, jaki dotknął naszego kraju, nie znajdzie rozwiązania, jeśli nastąpi znaczący przyrost naturalny", a "spadek liczby urodzeń w ostatnich czterdziestu latach spowodował poważne naruszenie równowagi".

Zdaniem parlamentarzystów, którzy zgłosili akces do nowego stowarzyszenia, "polityka powinna zdać sobie sprawę konieczności otoczenia należytą troską kwestii życia w ogóle, poczynając od obrony embrionów". „Tematy związane z bioetyką są stale aktualne i byłoby dobrze, gdyby poświęcono im jeden z krajowych dni życia, tak aby nie był on jedynie inicjatywą Kościoła, ale również okazją dla państwa, by celebrować i promować i promować rodzinę i życie" – czytamy w deklaracji.

Liczba włoskich parlamentarzystów wynosi blisko tysiąc: izba deputowanych ma 630 członków, a senat 315.

 

Katolicka Agencja Informacyjna