Drukuj
 W święto Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia Ikona Częstochowska w swojej pielgrzymce „Od Oceanu do Oceanu" w obronie życia odwiedzi sanktuarium Maryjne w Lourdes.

W piątek 7 grudnia o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w kościele parafialnym Sacré-Coeur (Najświętszego Serca Pana Jezusa) pod przewodnictwem ks. proboszcza Jeana-François'a Duhara, zaś o godz. 20.30 czuwanie modlitewne z udziałem przedstawicieli Kościoła prawosławnego, wspólnoty polskiej z ks. Piotrem Długołęckim i siostrami nazaretankami z Domu Polskiej Misji Katolickiej „Bellevue" w Lourdes.

W sobotę 8 grudnia o godz. 9.30 ikona Matki Bożej będzie obecna w podziemnej bazylice św. Piusa X w czasie międzynarodowej Mszy św., której będzie przewodniczyć bp Nicolas Brouwet, ordynariusz diecezji Tarbes i Lourdes.

Do dnia dzisiejszego (4 grudnia 2012) Ikona przejechała już ponad 30 tys. km w ciągu 172 dni. Spotkało ją już ok. 2 mln osób. Rozdano ok. 250 tys. ulotek pro-life w 17 językach. We wszystkich krajach na trasie witają ją tłumy ludzi (zarówno prawosławnych, jak i katolików), którzy dają świadectwo swojej wiary i angażują się w obronę życia.

Od 15 czerwca br., gdy we Władywostoku rozpoczęła się ta historyczna podróż bez precedensu, na trasie znalazło się już 21 krajów: Rosja, Kazachstan, Białoruś, Ukraina, Łotwa, Litwa, Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Słowenia, Chorwacja, Włochy, Austria, Liechtenstein, Szwajcaria, Niemcy, Belgia, Wielka Brytania i Irlandia. Obecnie ikona odwiedza Francję.

 

Katolicka Agencja Informacyjna