Drukuj

Ojciec Święty Benedykt XVI w homilii podczas Pasterki AD 2011 powiedział:

„Boże Narodzenie to epifania – objawienie Boga i Jego wielkiego światła w dziecku, które dla nas się narodziło w stajence w Betlejem, a nie w pałacach królewskich. Zatem Bóg się ukazał nam ludziom jako dziecko. Właśnie w ten sposób przeciwstawia się On wszelkiej przemocy i przynosi orędzie, które jest pokojem.

Dlatego podczas świąt Bożego Narodzenia, jeśli chcemy znaleźć Boga, który ukazał się jako dziecko, musimy porzucić nasze fałszywe pewności, naszą intelektualną pychę, która uniemożliwia nam dostrzeżenie bliskości Boga. Musimy się schylić i iść duchowo pieszo, aby móc wejść przez portal wiary i spotkać Boga, który jest różny od naszych przesądów i naszych opinii, Boga, który się ukrywa w pokorze dopiero co narodzonego dziecka”.

Życzę, aby zbliżające się święta Bożego Narodzenia stały się dla nas wszystkich czasem podążania drogą wewnętrzną ku tej ogromnej prostocie zewnętrznej i wewnętrznej, która czyni nasze serce zdolnym do widzenia Boga w znaku, jakim jest małe, kruche ciało dziecka.

Radosnych świąt Bożego Narodzenia i błogosławionego Roku Pańskiego AD 2013!

Nasz Pan, Emmanuel, niech będzie z Wami wszystkimi!

Z wyrazami jedności

Ks. Adam Wodarczyk

Moderator Generalny Ruchu Światło-Życie