Fot. NaszPod hasłem „Bryka dla smyka" Fundacja Małych Stópek wraz z Katolickim Stowarzyszeniem "Civitas Christiana rozpoczęła zbiórkę wózków i nosidełek dla noworodków. Zostaną one przekazane dla Domów Samotnej Matki w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Akcja poprzedza XI Szczeciński Marsza dla Życia, który swój finał będzie miał 14 kwietnia.

W ramach akcji charytatywnej zbierane są wózki, łóżeczka, nosidełka, pieluchy jednorazowego użytku, butelki, nowa odzież i kosmetyki oraz to wszystko, co może się przydać w pielęgnacji i opiece nad niemowlęciem. Zostaną one przekazane matkom borykającym się z trudną sytuacją materialną i rodzinną oraz trafią do najbardziej potrzebujących rodzin spodziewających się dziecka z terenu archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Darczyńcy mogą pod numerem tel. 787 676 320 umówić się na odbiór rzeczy w dogodnym miejscu, organizator może przyjechać po odbiór większych przedmiotów nawet do domu ofiarodawcy.

W ramach pomocy matkom w trudnej sytuacji życiowej przeprowadzono dotychczas akcje: „SMS – dla Domów Samotnej Matki" oraz „Pielucha dla malucha". Obie inicjatywy o charakterze pro-life w konkretny sposób wsparły matki, które mimo trudności życiowych zdecydowały się na macierzyństwo.

Fundacja Małych Stópek ze Szczecina jest organizacją apolityczną. Powstała w marcu 2012 r. a jej misją jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności w jakich zostało poczęte oraz promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa.

 

Katolicka Agencja Informacyjna