hiszpania flagaMiędzynarodowy Komitet peregrynacji Ikony Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu" – od Władywostoku do Fatimy - zaprasza na spotkania z Matką Bożą Częstochowską na Majorce i Ibizie podczas Jej pielgrzymki po Hiszpanii.

Bp Vicente Juan Segura, ordynariusz Ibizy oraz bp Javier Salinas Viñals, ordynariusz Majorki wystosowali zaproszenia do wszystkich wiernych na celebrację uroczystej wizyty Ikony Częstochowskiej w intencji obrony życia na Majorce (16 stycznia) i na Ibizie (17 stycznia). Dotyczy to oczywiście także Polaków odpoczywających w tym czasie na Balearach.

Wizyta Czarnej Madonny rozpocznie się w środę 16 stycznia przyjazdem promu do portu na Majorce, a następnie przejazdem „Life Mobilu" do katedry. Uroczystej Mszy św. będzie przewodniczyć bp Javier Salinas Viñals. Następnie przewidziano uroczystą procesję ulicami stolicy Palma de Mallorca.

Kolejnego dnia w czwartek 17 stycznia Ikona przyjedzie promem z Palma na Majorce na Ibizę, skąd zostanie przeprowadzona procesyjnie ulicami stolicy do kościoła Świętego Krzyża. Po południu o godzinie 19:30 uroczystej Mszy św. w intencji obrony życia będzie przewodniczył bp Vicente Juan Seruga. Uroczystości będzie transmitowało miejscowe Radio Maryja.

Poświęcona na Jasnej Górze i przyłożona do oryginału kopia Ikony Częstochowskiej peregrynuje przez świat w obronie życia – od Władywostoku do Fatimy. Przejechała już ponad 30 tys. km. Obecnie gości w Hiszpanii, która jest 23 krajem na trasie tej peregrynacji. Rozdano już ponad 250 tys. ulotek pro-life w 15 językach. W dniu 8 grudnia Ikona była w Lourdes, 22 grudnia odwiedziła Covadonga, najstarsze sanktuarium w Asturii, z którego rozpoczęła się rekonkwista. Boże Narodzenie Czarna Madonna spędziła w Oviedo, a Nowy Rok w sanktuarium Serca Pana Jezusa w Valladolid, W Święto Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) odwiedziła Torreciudad – sławne sanktuarium maryjne Opus Dei. Do Fatimy Ikona dojedzie dopiero 2 marca, gdzie pozostanie do końca kwietnia, odwiedzając parafie w Portugalii. Trwają przygotowania II etapu peregrynacji w Ameryce.

 

Katolicka Agencja Informacyjna