Setki rodzin odpowiedziało na apel katolickiego księdza z Gainesville w amerykańskim stanie Wirginia, którego zadaniem było znalezienie rodziców chcących zaadoptować dziecko z zespołem Downa zagrożone aborcją.

Biologiczni rodzice dziecka, będącego w 6 miesiącu życia płodowego, dali księdzu jeden dzień na znalezienie rodziny gotowej wychowywać niepełnosprawne dziecko. Po tym terminie nienarodzone dziecko miało zostać abortowane. Obowiązujące w stanie prawo zabrana aborcji po 24 tygodniu ciąży.

Ks. Thomas Vander Woude był sam zaskoczony odzewem ludzi na jego apel zamieszczony na profilu Facebooka swoje parafii pw. Trójcy Świętej w Gainesville. Oprócz chętnych gotowych natychmiast zaadoptować dziecko, pojawiły się deklaracje wsparcia modlitewnego. Propozycje przyjęcia niepełnosprawnego dziecka w swoim domu napłynęły z różnych zakątków USA, Portoryko, a nawet Holandii.

W akację zaangażowali się także alumni z seminarium duchownego z Kolegium Chrześcijańskiego (Christendom College) w Front Royal w stanie Wirginia.

Ostatecznie ze wszystkich ofert wybrano 3 rodziny, a informacje o nich przekazano rodzicom czekającego na urodzenie dziecka. W wyborze ma im pomóc agencja adopcyjna.

 

Katolicka Agencja Informacyjna