Drukuj
Bł. Karolina KózkównaW sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie zakończył się IV Rajd dla Życia. Dwie grupy rowerowe pokonały trasę o długości 1250 km, przejeżdżając przez osiem województw i trzynaście diecezji, by zaprotestować przeciwko aborcji.

Rajd był inicjatywą młodych ludzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, którzy chcieli zachęcać do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz zawrócić uwagę na problem aborcji.

Rajd wystartował 14 lipca z sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie, a zakończył się 21 lipca w sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie.

Podczas drogi młodzież modliła się w intencji życia poczętego, rozprowadzała czasopisma pro-life
i uczestniczyła w konferencjach prasowych.

„Rozmawialiśmy z ludźmi o obronie życia, rozdawaliśmy ulotki i inne materiały. Sił do pokonywania drogi dodawał nam cel naszej wyprawy – obrona życia i głośne mówienie stop aborcji" - mówią uczestnicy akcji.

„W 2002 roku w Polsce przeprowadzono 159 aborcji. Smutne jest to, że ta liczna wzrosła, bo sumienie zaczyna się przyzwyczajać, że prawo pozwala, że można przerwać ciążę. W 2011 r. było już w Polsce 669 aborcji" - mówi Wiesław Prostko z Fundacji Pro – Prawo do życia.

Czwarty Rajd dla Życia odbył się pod hasłem „W objęciach świętych". Uczestnicy przez całą wyprawę wieźli ze sobą relikwie bł. Karoliny.

Rajd został zorganizowany z pomocą Human Life International Polska, Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, Fundacji Państwa Watykańskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Civitas Christiana, Bractwa Małych Stópek, Fundacji dla Młodzieży, sieci Radio Plus, Portalu Fronda.pl oraz Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej „Stop aborcji".

 

Katolicka Agencja Informacyjna