Znana niemiecka socjolog Gabriele Kuby będzie gościem konferencji „Kobieta w czasach gender. Wychowanie dziewcząt w dobie antywartości”, którą organizuje 23 listopada szkoła dla dziewcząt „Strumienie” w Józefowie k. Warszawy.

Kto jest kobietą? Kim jest kobieta? Jak wychować kobietę? – pytania, na które odpowiedź była do niedawna prosta, dziś stawiane są ponownie. Wszystko za sprawą ideologów spod znaku gender, którzy nachalną propagandą wprowadzają bałagan w tożsamość człowieka i demolują osobowość dzieci i młodzieży. Dlaczego ideologia gender jest niebezpieczna? W jaki sposób podbija przedszkola i szkoły? Jakie są cele jej promotorów? Dokąd prowadzi erotyzacja dziewcząt? Co robić, by temu przeciwdziałać? O tym będą mówić: socjolog dr Gabriele Kuby, filozof i dziennikarka Małgorzata Terlikowska oraz była dyrektor szkoły „Strumienie” Dobrochna Lama. Początek o godz. 10.00.

Gabriele Kuby to wybitna znawczyni gender i niebezpiecznych zjawisk związanych z erotyzacją dzieci i młodzieży, autorka znanych publikacji na ten temat. Socjolog, pisarka, publicystka, matka trojga dzieci. Pochodzi z Bawarii. Córka znanego lewicowego intelektualisty. Studiowała socjologię na uniwersytetach w Berlinie i Koblencji. Brała udział w rozruchach studenckich w roku 1968. Fascynowała się ezoteryką i New Age przez ponad 20 lat.

W 1997 roku zdecydowała o przystąpieniu do Kościoła katolickiego. Jej mottem są słowa Edyty Stein: „Kto szuka prawdy, znajduje Boga”. Z wielką odwagą i precyzją krytykuje przeseksualizowaną kulturę Zachodu, analizując zmiany zachodzące w ostatnich dziesięcioleciach w społeczeństwie niemieckim i w innych krajach europejskich. Demaskuje drastyczne przykłady seksualizowania najmłodszych dzieci, seksusługi w domach opieki społecznej, postępy Zielonych na drodze do legalizacji pedofilii. Jej misją stała się walka z nową, groźną ideologią - gender.

Zapraszana jest do udziału w popularnych programach największych niemieckich stacji telewizyjnych, gdzie zazwyczaj jako jedyna reprezentuje odmienne stanowisko broniąc wartości chrześcijańskich. Jej jasno precyzowane argumenty pokrzyżowały już nieraz plany środowisk postępowych. Dzięki jej interwencji medialnej udało się w 2008 r. wymusić na niemieckim ministerstwie wycofanie skandalicznych broszur skierowanych do nauczycieli przedszkolnych, rodziców i opiekunów. Materiały te zawierały instruktaż seksualizowania dzieci od 1. do 6. roku życia, np. instruktaż masturbacji.

Jej głos niezależnego rzeczoznawcy, podczas dyskusji w saksońskim Landtagu na temat utworzenia „Centrum kompetencji genderowych” przyczynił się do wstrzymania wydatków na ten cel. Jej wykłady w Szwajcarii doprowadziły do zawiązania się inicjatywy obywatelskiej skierowanej przeciwko państwowej przymusowej seksedukacji od najmłodszych lat. Po tym, jak media w całym kraju nagłośniły skandaliczne pseudoedukacyjne projekty, np. kuferek seksu, Instytut Pedagogiki Seksualnej w Lucernie zmuszony został do zamknięcia swojej działalności.

 

Katolicka Agencja Informacyjna