Do ochrony dzieci, zwłaszcza nienarodzonych, wezwał abp Ismael Rueda Sierra. Ordynariusz kolumbijskiej archidiecezji Bucaramanga przed świętem męczeńskich Młodzianków zaapelował do parlamentarzystów, by zdali sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nich spoczywa w związku z ustanawianiem prawa mającego chronić ludzkie życie.

„Towarzyszymy modlitwą temu wszystkiemu, co oznacza ochrona życia ludzkiego, zwłaszcza nienarodzonych. – powiedział kolumbijski hierarcha. – Modlimy się za tak liczne dzieci, jak i za rodziców, którzy wyrzekli się swojego ojcostwa i macierzyństwa. Modlimy się także za parlamentarzystów, by mieli świadomość ciążącej na nich wielkiej odpowiedzialności i nie ustanawiali praw godzących w ludzkie życie, lecz przeciwnie – wspierali je”.

„Żarty na bok. Trzeba z całą powagą zastanowić się, co w duchu wiary oznacza ochrona życia, zwłaszcza nienarodzonych – stwierdził abp Rueda Sierra. – To ma ogromne znaczenie zarówno w kontekście etyki wypływającej z Ewangelii, jak i etyki naturalnej. Kościół zawsze będzie to wspierał, zawsze będzie przypominał i głosił głęboki szacunek dla ludzkiego życia od jego poczęcia aż do naturalnej śmierci” – podkreślił ordynariusz kolumbijskiej archidiecezji.

 

Katolicka Agencja Informacyjna