Abp Stanislaw GadeckiPoznań: Konferencja „Twoje Dziecko – Wielka Sprawa!” W Poznaniu odbędzie się 7 lutego konferencja „Twoje Dziecko – Wielka Sprawa! Jego szczęście w Twoich rękach” zorganizowana przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich oraz Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Poznańskiej. Do udziału w niej zaproszeni są rodzice, nauczyciele i wychowawcy zainteresowani tematem wychowania seksualnego i seksualizacji.

Wydarzenie honorowym patronatem objął abp Stanisław Gądecki.Konferencja, w której udział jest bezpłatny, stanowi kolejny etap inicjatywy „Twoje Dziecko – Wielka Sprawa!”. Jej celem jest ukazanie rodzicom zagrożeń związanych z nieodpowiednią edukacją seksualną oraz tzw. edukacją równościową, a także wsparcie ich w procesie wychowania w duchu chrześcijańskich wartości.
Słowo wstępne podczas konferencji, która odbędzie się w sali im. Czapczyka na Stadionie Inea przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu, wygłosi poznański biskup pomocniczy Damian Bryl. Wśród prelegentów znajdą się m.in. prof. Andrzej Urbaniak, który podejmie temat wychowania seksualnego i dr Anna Schulz przedstawiająca wychowanie w świetle prawa. Z kolei o. Karol Meissner przybliży czwarte przykazanie jako drogowskaz wychowawczy do męskości i kobiecości. Natomiast red. Marzena Nykiel mówić będzie o ideologii gender jako narzędziu wojny cywilizacyjnej.
Swoim świadectwem podzieli się także rodzina ze Szwecji. Na konferencji przedstawiony zostanie również Program Profilaktyki Zintegrowanej Archipelag Skarbów autorstwa dr. Szymona Grzelaka skierowany do młodzieży i zachęcający ją do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii i do czekania z seksem aż do małżeństwa.
Konferencję zakończy panel dyskusyjny, podczas którego będzie możliwość zadawania pytań. Szczegółowy program konferencji można znaleźć na stronie www.twojedzieckowielkasprawa.pl.

Katolicka Agencja Informacyjna