Bogdan Chazan- Bardzo proszę skończmy z tym, to nie prowadzi do niczego dobrego. Stop pigułce śmierci! - apeluje do premiera i ministra zdrowia prof. Bogdan Chazan.

Film udostępniony w serwisie YouTube przygotowało Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Od 16.04. pigułka "dzień po" jest dostępna w aptekach bez recepty dla małoletnich powyżej 15. roku życia.

 

W nagraniu znany ginekolog podkreśla, że zależy mu na tym, "żeby mieszkańcy naszego kraju byli zdrowi, aby dzieci rodziły się zdrowe, zwłaszcza w dobie kryzysu demograficznego".

- Jestem lekarzem, podobnie jak Państwo. Zwracam się z gorącą prośbą, aby natychmiast wycofać środki tak zwanej antykoncepcji awaryjnej z rynku farmaceutycznego - mówi prof. Chazan. I wylicza groźne efekty uboczne, które mogą wystąpić po zastosowaniu ellaOne. Wśród nich zaburzenie zdrowia prokreacyjnego, cyklu miesiączkowego, zniszczenie życia ludzkiego w najwcześniejszym stadium.

- A przede wszystkim - podkreśla ginekolog - nie można zgodzić się na taką sytuację, kiedy te środki są dostępne również dla dzieci - dla 15-letnich dzieci.

- Bardzo proszę skończmy z tym, to nie prowadzi do niczego dobrego. Stop pigułce śmierci! - apeluje prof. Chazan.

Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny (CŻiR) zachęca do podpisywana apelu skierowanego do ministra zdrowia o wycofanie z polskiego rynku farmaceutycznego pigułki ellaOne. Apel można podpisać na stronie www.stoppigulce.pl

Katolicka Agencja Informacyjna