Okno Zycia 2W krakowskim oknie życia przy ul. Przybyszewskiego 39 pozostawiono noworodka - chłopca. To już osiemnaste dziecko pozostawione w oknie, nie licząc bliźniąt przyniesionych w lutym ub. roku bezpośrednio do sióstr nazaretanek. Chłopczyk został odwieziony do szpitala.

- Dziecko urodziło się najprawdopodobniej w nocy lub nad ranem, raczej poza szpitalem - mówi s. Martyna Kuczmarska, kierowniczka domu.

- Było dobrze zabezpieczone przed zimnem, ubrane i owinięte w kocyk. Po znalezieniu dziecka siostry natychmiast wezwały pogotowie, które zabrało noworodka do szpitala.Caritas w Polsce prowadzi już 54 okna życia. Od 2006 r., kiedy powstało pierwsze, krakowskie okno, pozostawiono w nich ponad 80 dzieci.

Okno życia w Krakowie – najstarsze tego typu miejsce w Polsce - powstało, by zwrócić uwagę na problem dzieci porzucanych na ulicy lub na śmietnikach. Aby zapobiec porzucaniu niemowląt w przypadkowych miejscach, gdzie grozi im śmierć z wychłodzenia, Caritas apeluje o rozpowszechnianie informacji o oknach. Adresy okien życia można znaleźć na stronie www.caritas.pl.

Katolicka Agencja Informacyjna