Drukuj

Pro Life 2Ponad 400 tys. katolików, w tym 105 biskupów oraz kard. Leo Burke podpisało się pod apelem organizacji „pro life” i ruchy katolików świeckich do Franciszka. Jak poinformowała agencja „Asianews”, apelują oni do papieża, aby nie szedł na najmniejsze nawet ustępstwa moralne w nauczaniu i duszpasterstwie osób rozwiedzionych żyjących w drugich związkach oraz homoseksualistów, gdyż miałoby to "niszczycielskie skutki".

Zdaniem sygnatariuszy sakramentalne małżeństwo zawarte w kościele jest jedyną drogą do przezwyciężenia „ideologicznego kolonializmu” szerzącego się na świecie. "Filial Appeal" ma stanowić głos przed październikowym synodem biskupów poświęconym problematyce rodziny i małżeństwa.

Petycja w kilku językach otwarta jest w Internecie do połowy września. Wśród jej inicjatorów jest 47 filipińskich organizacji „pro life”, a wśród nich " Pro-Life Philippines", "Rosary for Life" i “Human Life International”. Obok apelu do synodu grupy te rozpowszechniają również broszurę zatytułowaną „Najważniejsza opcja na rzecz rodziny”. Wśród autorów publikacji, zredagowanej w postaci stu pytań i odpowiedzi , są m.in. biskupi Aldos Cillo Pagotto z Brazylii, Robert Vasa z USA i Athanasius Schneider z Kazachstanu. Tematy zostały przygotowane w oparciu o „Instrumentum laboris”, dokument przygotowawczy do prac synodu biskupów.

IV Zgromadzanie Ogólne Synodu Biskupów będzie obradowało w dniach 4-25 października ma za temat „Powołania i misji rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Oficjalny dokument roboczy – „Instrumentum laboris” – został przedstawiony w Watykanie 23 czerwca br.

Katolicka Agencja Informacyjna