40 Days for Life baby 288x300W ramach przygotowania do 8. Legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny po raz szósty odbędzie się modlitewna krucjata „40 Dni dla Życia” – krucjata modlitewna w intencji życia poczętego, która swoje źródło ma w Stanach Zjednoczony. Rozpocznie się w Środę Popielcową, a zakończy w Niedzielę Palmową.

"To nasze duchowe wsparcie dla tych, którzy w wielu miejscach na świecie, przed klinikami aborcyjnymi upominają się o szacunek dla życia nienarodzonych” – powiedział KAI ks. Janusz Wilk, koordynator modlitwy, Uczestnicy inicjatywy mają nadzieję, że modlitwa ta również w Polsce przyczyni się do powstrzymania plagi aborcji.

Modlitwa rozpocznie się 10 lutego, w środę popielcową, o godzinie 12,00, a zakończy w Niedzielę Palmową wraz z rozpoczęciem 8. Legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny.

Forma tej modlitewnej krucjaty jest dowolna. „Można w tej godzinie czytać Pismo św., odmawiać różaniec czy Koronkę do miłosierdzia Bożego, lub jakąkolwiek inną modlitwę. Ważna jest intencja. Można się modlić indywidualnie, w rodzinie czy we wspólnocie” – zachęca ks. Wilk.

Ważne jest, by wspólnie zachować ciągłość czuwania w intencji życia przez 960 godzin w dzień i w nocy.

Aby przyłączyć się do krucjaty, wystarczy zadeklarować jedną godzinę modlitwy w intencji nienarodzonych. Zapisy są przyjmowane w biurze Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Legnicy, a także pod numerem telefonu (513 129 362). Natomiast kalendarz modlitwy można zobaczyć na stronie internetowej www.marszdlazycia.legnica.pl

Udział w modlitwie deklarują nie tylko mieszkańcy diecezji legnickiej, ale też całej Polski i osoby z zagranicy.

Krucjacie modlitewnej towarzyszyć będzie też „Modlitewny Flash Mob”. Młodzież i dorośli, za pośrednictwem różnych komunikatorów będzie się zapraszać do wspólnej modlitwy, która prowadzona będzie pod pomnikiem św. Jana Pawła II, tuż przy legnickiej katedrze.

Codziennie, od 10 lutego do 20 marca, o godzinie 15.00 odmawiana tam będzie Koronką do miłosierdzia Bożego.

Jak zaznacza ks. Wilk, Modlitewny Flash Mob odbywać się będzie w duchowej łączności z modlącymi się w krucjacie 40 Dni dla Życia w kraju i za granicą, zwłaszcza z modlącymi się w tym czasie pod klinikami aborcyjnymi w USA i w innych miejscach na świecie. "Intencją wspólnej modlitwy będzie prośba o zaprzestane aborcji i pokój na świecie” - podkreśla ks. Wilk.

Akcja modlitewna w obronie życia i w intencji pokoju zakończy się w Niedzielę Palmową podczas 8. Legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny, który przejdzie przez miasto pod hasłem: „Ogłaszamy miłosierdzie”.

Katolicka Agencja Informacyjna