kochamykazdedziecko„Kochamy każde dziecko” – to temat przewodni spotkania, które odbyło 27 czerwca w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze. Spotkanie zorganizowała Akcja Katolicka, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i diecezjalny Wydział Duszpasterstwa Rodzin oraz Polska Federacja Ruchów Obrony Życia.

„Kochamy każde dziecko” to także hasło kampanii Polskiej Federacji Ruchów Ochrony Życia, której głównym postulatem jest poszerzenie prawnej ochrony życia ludzkiego poprzez ograniczenie legalności zabijania dzieci w fazie prenatalnej ich życia.

– Włączyliśmy się w tę akcję, ponieważ jest to zgodne ze wskazaniem naszych biskupów, ale też ze wskazaniem naszego serca, aby tę inicjatywę poprzeć i w ten sposób dążyć do zmiany polskiego prawa w temacie ochrony życia – wyjaśnia Urszula Furtak, prezes ogólnopolskie AK.

– Każdy z nas jest zobowiązany do ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Na co dzień powinniśmy angażować się w działania prorodzinne, ale też wyrażać w sposób zdecydowany w swoich środowiskach i w swoim otoczeniu swój sprzeciw wobec pornografii, reklamy antykoncepcyjnej czy lansowaniu rozwiązłości. Dlatego warto zaangażować się już w gotowe pomysły. Przy okazji kampanii potrzebne jest zaangażowanie do zbierania podpisów pod apelem do polskich parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa – dodaje.

Spotkanie współorganizowało diecezjalne duszpasterstwo rodzin. – Chcemy pokazać dziś katolicką linię obrony życia czyli taką, w której nie zgadzamy się na aborcję, ale też w żaden sposób nie możemy karać kobiety, która tego czynu dokonała – podkreśla ks. Mariusz Dudka, diecezjalny duszpasterz rodzin.

– Dzisiejsze spotkanie ma nas otworzyć na bardzo wyraźną inicjatywę, tzn. na podpisanie apelu do parlamentarzystów. Aby ci, których my wybraliśmy, widząc apel wielu ludzi, chcieli tę ustawę zmieniać. To jest apel poparcia do parlamentarzystów – dodaje.

Najpierw referat „Geneza apelu do polskich parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa” wygłosił dr Paweł Wosicki, a później o promowaniu apelu i zbieraniu podpisów mówił dr inż. Antoni Zięba. To był wstęp do dyskusji na temat: „Prawo do życia bez wyjątków”, w której wzięli udział m.in. położna Barbara Jasińska, psycholog Elżbieta Kaczmarg i mec. Walerian Piotrowski.

Katolicka Agencja Informacyjna