Drukuj

hermaniceW Ustroniu-Hermanicach w Beskidzie Śląskim odbędą się w dniach od 3 do 10 lipca Hermanickie Spotkania Rodzin i Narzeczonych. Dominikańskie spotkania u stóp beskidzkiej Czantorii odbywają się od ponad ćwierć wieku. Mają one również formę kursu przedmałżeńskiego, po którym uczestnicy otrzymują zaświadczenie o jego ukończeniu.

Jak informują dominikanie z Ustronia, tradycyjnie spotkania prowadzone będą przez Jacka Pulikowskiego i osoby zaproszone. Rozpoczynają się niedzielną Mszą św. o godz. 18.00, a kończą w sobotę po południu. Obejmują kurs przedmałżeński, poradnię rodzinną, naturalne metody rozpoznawania płodności, warsztaty komunikacji oraz zajęcia dla małżeństw. Wśród prowadzących będą m.in.: dr Stanisław Sławiński, dr Wojciech Góra, prof. Katarzyna Olbrycht, Andrzej Blumczyński, Damian Tomczak, o. Dawid Kołodziejczyk OP.

„Hermanice to miejsce, które daje szansę na dobry start w życie tym, którzy dopiero rozpoczynają wspólną drogę. Tym, którzy są na niej już dalej, spotkania pozwalają zastanowić się nad sobą i swoim małżeństwem, nad relacją z dziećmi i rodzicami” – napisali organizatorzy w zaproszeniu.

„Co roku w trzecim tygodniu lipca łąka przy klasztorze w Hermanicach rozkwita kolorowymi namiotami i rozbrzmiewa głośnym śmiechem dzieci” – zachęcają, przypominając, że z całej Polski, a nawet Europy, przyjeżdżają tu osoby zainteresowane tematyką małżeństwa i rodziny.

Hermanickie spotkania to także okazja wakacyjnego odpoczynku w Beskidach, gdzie położony jest dominikański ośrodek. W jego sąsiedztwie znajdują się m.in. Czantoria, Równica, a także miasta takie jak Cieszyn, Wisła i Skoczów.

W kościele w Ustroniu-Hermanicach obecny jest obraz Matki Bożego Słowa. Maryja stała się dla tutejszej wspólnoty patronką dialogu ekumenicznego i duszpasterstwa młodzieży. Obraz ten z pokładu helikoptera pobłogosławił Jan Paweł II, gdy 22 maja 1995 roku przelatywał z Ołomuńca do Skoczowa. Podczas pamiętnego przelotu nad hermanicką łąką papież pozdrowił wiernych i podarował różańce, rozrzucając je z okna helikoptera.

Szczegóły o wydarzeniu na stronie www.hermanice.dominikanie.pl

Katolicka Agencja Informacyjna