zagraj w jasiaSzczecińska Fundacja Małych Stópek znów zachęca do edukacji w zakresie nienarodzonych jeszcze dzieci. Stworzyła pierwszą grę karcianą pro-life "Zagraj w Jasia".

Gra jest wzorowana na popularnej grze "Piotruś". Zasady są takie same, a oprawa graficzna jest adekwatna do celów edukacji o wartości życia ludzkiego od poczęcia.

"Gra przedstawia rozwój prenatalny człowieka od poczęcia i jest skierowana do najmłodszych odbiorców, czyli do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Myślę, że również dzieci w wieku podstawowym będą miały radość z tej gry" - uważa Marta Kuśmierek z Fundacji Małych Stópek. Na każdej z kart przedstawiony jest określony etap rozwoju płodu wraz z komentarzem. Gra jest też zachętą dla katechetów, aby wykorzystywać ten sposób dotarcia z ideą obrony życia do najmłodszych.

Wcześniej szczecińska Fundacja Małych Stópek przygotowała aplikację Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, dzięki której na smartfonie można śledzić czas od poczęcia do narodzin dziecka.

Fundacja Małych Stópek zajmuje się organizacją największego w Polsce Marszu dla Życia, który corocznie gromadzi kilkanaście tysięcy osób na ulicach Szczecina. Jej przedstawiciele organizują także różne akcje pro-life m.in. w szkołach edukując w zakresie obrony nienarodzonych. Wspierają także samotne matki organizując pomoc zarówno materialną, jak i duchową oraz psychologiczną.

Katolicka Agencja Informacyjna