Drukuj

Malzenstwo

 „Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela” (Mt 19,5-6).

 Poniżej przedstawiamy wykaz rekolekcji dla małżonków organizowanych w 2017r. w Polsce


3-5 lutego 2017,Weekend Małżeński: Temperament pary małżeńskiej, Jak zrozumieć siebie i osobę, którą kochasz? Rekolekcje pomogą Wam zrozumieć wiele konfliktów w Waszym związku i docenić to, co niepowtarzalne w twoim partnerze i w tobie samym. Dzielące Was różnice są po prostu często wynikiem różnych typów Waszych osobowości. Przez modlitwę o uzdrowienie relacji małżeńskiej będziemy prosić Boga aby swoją łaską nas przemieniał. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 504.328.796.
10-12 lutego 2017; Rekolekcje dla małżeństw. Rekolekcje oraz dni skupienia prowadzi ks. dr Jacek Stefański, biblista, urodzony w Izraelu, wieloletni ojciec duchowny i wykładowca Pisma świętego oraz języka hebrajskiego w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji kaliskiej, obecnie skierowany przez ks. biskupa Jerzego Mazura do posługi w zakresie kierownictwa duchowego, formacji rekolekcyjnej oraz biblijnej w pokamedulskim centrum areopagu nowej ewangelizacji w Wigrach. Zgłoszenia i wszelkie pytania pocztą elektroniczną Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 87 566 2499 / www.wigry.pro.
10-12 lutego 2017: „Konflikty w małżeństwie i ich rozwiązywanie” – rekolekcje dla małżeństw, które są okazją do ponownego rozważenia Dobrej Nowiny o małżeństwie. Jest to propozycja skierowana szczególnie do małżonków, którzy potrzebują na nowo spojrzeć na swój związek, ponieważ doświadczają kryzysu i poszukują pomocy na drodze przebaczenia i pojednania. Rekolekcje te pomogą też uczestnikom umocnić miłość małżeńską i pogłębić życie duchowe w rodzinie. Prowadzący: o. Sylwester Cabała CSsR i p. Grażyna Karaś. Miejsce: dom rekolekcyjny „Góra Tabor”, Lubaszowa 33; 33-172 Siedliska k. Tuchowa. Kontakt i zapisy: 798 045 456, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Więcej informacji na stronie: www.cadr.redemptor.pl/lubaszowa.
24-26 lutego2017; Rekolekcje dla małżeństw – Pokochać intymność i budowanie więzi małżeńskich jeszcze mocniej, prowadzący: o. Ksawery Knotz OFM Cap, miejsce: Dom Zakonny Sióstr Miłosierdzia, Zakopane Skibówki 4a, kontakt: tel.: 690449906, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.duchowespotkaniasm.pl.
3 – 5 marca 2017;Rekolekcje dla małżonków „Na początku Bóg…”. Prowadzący: Bracia i siostry z „Koinonii św. Pawła” Stowarzyszenia Życia Apostolskiego w Kielcach. Miejsce: Centrum Modlitwy i Ewangelizacji św. Pawła, ul. Bęczkowska 53a, 25-411 Kielce. Zapraszamy małżeństwa, które pragną wspólnie z innymi umocnić swoje powołanie i wybór tworząc wspólnotę życia i miłości ze swoim współmałżonkiem i dziećmi. Rekolekcje rozpoczynają się w piątek Eucharystią o godz. 18.00, a kończą w niedzielę o godz. 16.00. Zgłoszenie na stronie: www.rmissio.pl. Kontakt: tel. 41 368 57 03, 606 124 328, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
3 – 5 marca 2017, Uzdrowienie relacji w małżeństwie. Miejsce: Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto koło Wyszkowa, prowadzący: Beata i Wiesław Humięccy i siostry loretanki
Informacje i zapisy: www.loretanki.pl e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel.: 511 219 439.
31 marca -2 kwietnia 2017,Weekend małżeński: Kocham Cię takim jakim jesteś. Akceptacja współmałżonka, Poruszymy problem wielu par małżeńskich. Żona lub mąż twierdzi, że kocha współmałżonka takim jakim jest, a następnie zaczyna przekształcać go w człowieka, którego sobie wymarzyła. Mąż odczuwa, że jest niedowartościowany i przeżywa frustrację płynącą z niemożności zadowolenia żony. To sprawiło, że zaczął się zastanawiać czy żona go naprawdę kocha. Przez modlitwę o uzdrowienie relacji małżeńskiej oraz odnowienie przyrzeczeń będziemy prosić Boga aby swoją łaską nas przemieniał. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 504.328.796.
31 marca – 2 kwietnia 2017, Chrześcijańska Duchowość Małżeńska – dzisiaj. Rekolekcje mają pomóc żyć sakramentem małżeństwa na co dzień w duchu Ewangelii. Doświadczenia małżeństw z Ruchu END pokazują, że małżeństwo nie jest żadnym przeżytkiem, a duchowość życia małżeńskiego jest dopiero przez chrześcijan odkrywana. Rekolekcje z opieką nad dziećmi. Prowadzący: Katarzyna i Marek Rymsza, Ksiądz Wojciech Sadłoń SAC, miejsce: Popowo Letnisko (okolice Somianki)
zapisy na stronie www.end.org.pl.
29 kwietnia – 3 maja 2017, Warsztaty dla par – 5 języków miłości w związku. Zazwyczaj używamy swojego własnego języka i frustrujemy się, gdy nasz współmałżonek nie rozumie tego, co chcemy mu zakomunikować. Pragniemy, by okazywał nam miłość w ten sam sposób co my, jednocześnie wysyłając sygnały, których może nie rozumieć. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 504.328.796.
19-21 maja 2017; Kurs Wspólna Droga. To kurs dla małżeństw. JAKIEJ ZMIANY DZIŚ POTRZEBUJE TWOJE MAŁŻEŃSTWO? Chcesz budować głęboką relację? Chcesz doświadczyć uzdrawiającej mocy przebaczenia? Chcesz wzmocnić więź małżeńską? Ta WSPÓLNA DROGA jest dla TWOJEGO MAŁŻEŃSTWA! – zapisz się i przyjedź ze współmałżonkiem. Miejsce: Centrum Spotkań i Dialogu Krzydlina Mała 69. Organizator: Wspólnota i Szkoła Nowej Ewangelizacji „Zacheusz” we Wrocławiu, tel. 603 991 102 (godz. 8.00-16.00) Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapisy: www.zacheusz.wroclaw.pl.
26-28 maja 2017, Weekend Małżeński: Jak okazywać żonie miłość, aby czuła się kochana? Celem warsztatu jest zdobycie umiejętności w wyjściu na przeciw oczekiwaniom żony i zrozumieniu potrzeb jej kobiecego serca. Poznanie specyfiki kobiecych potrzeb dotyczących zapotrzebowania na miłość będzie głównym motywem naszej pracy. Dialog w parach małżeńskich stanie się szansą na wypracowanie nowej perspektywy zaspokajania potrzeb. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 504.328.796.
23-25 czerwca 2017,Weekend Małżeński: Mistyka seksu. Seks raczej nie kojarzy się nam z mistyką, a mistyka najczęściej rozumiana jest jako rzeczywistość zarezerwowana dla osób duchownych. Jednak czy jesteśmy tego świadomi czy nie, tęsknimy za miłością wierną, czystą i bezinteresowną. Marzymy o fizycznym i duchowym zjednoczeniu seksualnym, a tak często czujemy się oszukani, zagubieni i niespełnieni. Tylko zrozumienie i uznanie prawdy o seksualności pozwoli człowiekowi poczuć się naprawdę szczęśliwym i kochanym. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 504.328.796.
26-30 lipca 2017, Warsztaty dla par – Blisko, blisko, coraz bliżej. Celem warsztatu jest zdobycie umiejętności budowania relacji z partnerem w taki sposób, aby było nam do siebie coraz bliżej. Ponieważ na więź małżeńską składają się trzy tworzące ją płaszczyzny: współrozumienie, współodczuwanie i współdziałanie, dlatego chcemy je rozwijać i w ten sposób ją wzmacniać. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 504.328.796.
4-6 sierpnia 2017,Warsztaty dla Rodzica: Nie daj złości za wygraną. Nie tylko dla małżonków. O dzieciach sprawiających kłopoty wychowawcze mówi się wiele: że potrafią świetnie manipulować ludźmi, wciąż starają się zwracać na siebie uwagę, brakuje im motywacji, są uparte, nieposłuszne, nieustępliwe, zepsute, władcze, oporne, aroganckie i nie można ich opanować. Chcesz zmienić swoje podejście do emocji dziecka, zacząć je rozumieć i w ten sposób pomóc sobie samemu w zrozumieniu siebie? Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap i Fundacja Kurs na Miłość, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 504.328.796.
9-13 sierpnia 2017, Warsztaty dla par – Chcę Cię zrozumieć przez dialog. Celem warsztatów jest zdobycie praktycznych umiejętności w prowadzeniu małżeńskiej komunikacji. Przeważająca większość trudności w małżeństwie ma swoje źródło w nieumiejętności rozmawiania ze sobą. Nie tylko przerywamy sobie nawzajem, ale w ogóle nie słuchamy siebie. Nauczmy się spotkania w dialogu. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 504.328.796.
22-24 września 2017, Weekend Małżeński: Jak układać relacje z teściami? Celem warsztatu jest uświadomienie sobie potrzeby budowania właściwych relacji z naszymi rodzicami oraz rodziców z własnymi dziećmi, które zakładają własną rodzinę. „Problem teściów” jest złożony (i delikatny zarazem), niż to się wydaje. Można zaryzykować twierdzenie, że podstawowym źródłem i kwintesencją problemów na linii młodzi-teściowie jest brak pełnego zastosowania się w życiu do słów Pisma świętego: „Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i połączy się z żoną swoją, i będą oboje jednym ciałem” (Mt 19, 5). Właśnie brak opuszczenia zarówno fizycznego, jak i uczuciowego lub opaczne rozumienie pojęcia „opuszczenie” to najgłębsze przyczyny nieporozumień, napięć i bólu w omawianym problemie. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 504.328.796.
6-8 października 2017, Weekend Małżeński: Miłość cierpliwa jest. Celem warsztatu jest zdobycie praktycznych umiejętności w pracy nad swoimi słabymi stronami temperamentu. Wszyscy mamy dobre i złe strony – cechy pozytywne, ale i takie, które wywołują negatywne reakcje otoczenia. Bardzo często te same cechy można uznać za wady i zalety, w zależności od siły ich natężenia, a wiele pozytywnych cech doprowadzonych do skrajności staje się wadami. Warto, aby każdy z nas, zwłaszcza w relacji małżeńskiej, zajrzał do swojego wnętrza i odszukał te znamiona, póki nie będzie za późno. Przez modlitwę o uzdrowienie relacji małżeńskiej będziemy prosić Boga aby swoją łaską nas przemieniał. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 504.328.796.

6-8 października 2017; Małżeństwo – więź, w której mieszka Boża miłość. (Amoris Laetitia 315) Miejsce: Ognisko Miłości (Olsza, koło Rogowa, archidiecezja łódzka); Prowadzący: Bogdan Kosztyła – mąż i ojciec czworga dzieci; teolog i psycholog; ks. Sławomir Sosnowski – ojciec wspólnoty Ognisko Miłości. Kontakt: tel. 693 468 233 lub 42 874 86 05; mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; Zapisy: www.ogniskomilosci.pl
3-5 listopada 2017,Weekend dla Wszystkich: Rytm płodności – rytmem miłości. Warsztaty podczas których chcemy dostrzec wzajemną zależność pomiędzy rytmem płodności pary małżeńskiej a rytmem pragnienia bliskości i miłości małżonków. Uczestnicy warsztatów poznają: znaczenie i wartość ekologii płodności, nowoczesne metody rozpoznawania płodności, reguły postępowania w sytuacjach szczególnych takich jak: rozpoznawanie płodności po urodzeniu dziecka, rozpoznawanie płodności w premenopauzie oraz po odstawieniu tabletki hormonalnej. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 504.328.796.
1-3 grudnia 2017, Weekend Małżeński: Moc Sakramentu Małżeństwa. Nauczymy się: o co chodzi w tym tajemniczym słowie „sakrament”; z jakiego powodu zawarty sakrament małżeństwa nie chroni od rozpadu związku?; dlaczego warto żyć sakramentalnością naszego związku na co dzień i na czym to polega?; co to znaczy Boża moc dla relacji małżeńskiej i jaką obietnicę składa Bóg w sakramencie małżeństwa; zrozumiemy w jaki sposób Jezus i Maryja stale patrzą na moje małżeństwo; będziemy mogli pokazać Panu naszą „wodę” w związku, aby On przemienił ją w „wino”. Przewidziana jest opieka nad dziećmi w wieku przedszkolnym. Prowadzi: o. Piotr Zajączkowski OFMCap, miejsce: Centrum Duchowości „Honoratianum” w Zakroczymiu koło Warszawy, więcej: www.kursnamilosc.pl; zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. 504.328.796.
Spotkania Małżeńskie:

Spotkania Małżeńskie – warsztatowe rekolekcje dla małżeństw – mają na celu pogłębienie, odnowienie, a nieraz odbudowanie miłości małżeńskiej. Podstawową formą pracy są dwudniowe spotkania o charakterze rekolekcji zamkniętych, które prowadzone są w duchu dialogu męża i żony. Przeznaczone są dla wszystkich, którzy pragną, aby ich miłość małżeńska rozwijała się. Są szczególnie pomocne dla par przeżywających kryzys małżeński. Więcej informacji na www.spotkaniamalzenskie.pl. Poniżej terminy i miejsca rekolekcji:
3-5 lutego 2017; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Bardo; Zapisy: Alicja i Wiesław Ściegienkowie e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Tel: 509 322 012, 515 081 321
10-12 lutego 2017; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Zamek Bierzgłowski; Zapisy: Halina i Janusz Mazurkowie e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Tel: 669 210 388
17-19 lutego 2017; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Bardo; Zapisy: Alicja i Wiesław Ściegienkowie e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Tel: 509 322 012, 515 081 321
3-5 marca 2017; rekolekcje pogłębiające ze szczególnym uwzględnieniem temperamentów; Zamek Bierzgłowski; Zapisy: Halina i Janusz Mazurkowie e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Tel: 669 210 388
21-23 kwietnia 2017; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Zamek Bierzgłowski; Zapisy: Halina i Janusz Mazurkowie e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Tel: 669 210 388
12-14 maja 2017; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Bardo; Zapisy: Alicja i Wiesław Ściegienkowie e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Tel: 509 322 012, 515 081 321
19-21 maja 2017; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Bardo; Zapisy: Alicja i Wiesław Ściegienkowie e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Tel: 509 322 012, 515 081 321
28-30 lipca 2017; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Zamek Bierzgłowski; Zapisy: Halina i Janusz Mazurkowie e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Tel: 669 210 388
6-8 października 2017; rekolekcje pogłębiające dla małżeństw ze szczególnym uwzględnieniem temperamentów; Zamek Bierzgłowski; Zapisy: Halina i Janusz Mazurkowie e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Tel: 669 210 388
20-22 października 2017; rekolekcje podstawowe dla małżeństw; Zamek Bierzgłowski; Zapisy: Halina i Janusz Mazurkowie e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Tel: 669 210 388
17-19 listopada 2017; rekolekcje pogłębiające dla małżeństw ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb psychicznych; Zamek Bierzgłowski; Zapisy: Halina i Janusz Mazurkowie e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Tel: 669 210 388

Katolicka Agencja Informacyjna